Harici Disk Sabit Disk Olarak Gözüküyor

berkan5555

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 TB'lik harici diskim sabit disk sürücüleri kısmında görülüyor ve çıkar seçeneği yok. Direk çıkarınca da diskten bir ses geliyor ve bildiğim kadarıyla harici diskleri direk çıkarmak sakıncalı. Bunu nasıl düzeltebilirim?
2.png

O olay bende de öyle, herhangi bir sıkıntı yok yani. O dediğin çıkar özelliği Flash bellekler de var diye hatırlıyorum.

Yok daha önceden böyle değildi önceden Windows 8.1 kullanıyordum çıkar seçeneği vardı ve çıkar dediğimde harici diskin ışığı yanıp söner, içindeki dönen diski durdurur ve donanımı kaldırmak güvenli yazısı çıkardı ve bende çıkardığımda hiçbir ses çıkmazdı (ses aynı bilgisayarın tuşuna uzun basıp aniden kapanınca çıkardığı sese benziyor). Ama bilgisayara 2 gün önce format attım ve Windows 8 olarak başladı bilgisayar ve böyle görünmeye başladı.

Orada görünmesinde bir sıkıntı yok. Görev çubuğundaki aygıtı çıkar seçeneği de mi görünmüyor?
Görünüyor fakat işe yaramıyor yine aynı ses. Diskin içindeki bilgilere zarar gelecek diye korkuyorum.

Arkadaşlar internette araştırdım başka biri de aynı sorundan şikayetçi onda da aynı şekilde çıkar'a tıklayınca ışık yanmaya devam ediyor ve garip bir ses çıkarıyormuş ve veriler kayboluyormuş.

Sorun bundan kaynaklı olabilir mi?
Ads2ız.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı