Harici disk yere düştü sorun olur mu?

ardacn60

Hectopat
Seagate harici diski az önce yere düşürdüm cep hizasında fakat bilgisayara taktığım an normal çalıştı. Sorun olur mu?

HD Tune ile Badsector taraması yap. Her ihtimale karşı. Umarım okuyucu kafa diske kafa atmamıştır.

HDD pek dayanıklı değiller ama şuan çalışıyorsa bir şey olacağını sanmam.

İçinden ses gelmiyorsa sorun yoktur. Düştüğü zaman çok zor da olsa kafa yerinden oynayabiliyor, çalışıyorsa ve garip sesler gelmiyorsa bir sorun yok demektir. Bir HDD taraması yapabilirsin.

Kafa batmıştır. İleride bozulur. Ucuz zaten güvenme eskisine.

Hiç unutmam yıllar önce WD'nin bir HDD'si vardı bende.Laptobumu masama bırakırken elimden kaydı ve 10-15 santim aralığında masaya düştü.Laptobu açtığımdaysa o korkunç ekran ile karşılaşmıştım.Eğer seninki çalışıyorsa şansın varmış Bir dahakine dikkatli ol.

Zamanla belli olur.

Yalniz Seagate markasi bir efsane. 2016 yilindan beri oncede laptobumda kullandigim SSHD'yi, su an masaustunde kullaniyorum. Bir kac kes dustu gibi oldu ama hala performansli calisiyor. Bir sorun gormedim.

Harici diskim yere düşmüştü açmaya çalıştım açılmadı bilgisayarcıya götürdüm o da açamadı en son içini açtı sadece içindeki soket çıkmış onu taktı 150 TL almıştı para isterse verme sakın.

Dosya Ekleri

• 8928306593842.jpg
    8,1 KB · Görüntüleme: 25
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…