Harici diski NTFS'den FAT32'ye çevirme

fatih.baycu

Hectopat
Merhaba, Seagate 1TB harici harddiskim vardı. İçinde yaklaşık 600GB veri vardı, televizyona takıp film falan izliyorduk, sonra PC HDD görmemeye başladı. Ben de kurtarabildiğim kadar dosya kurtardım (11 GB), sonra formatlamaya çalıştım. Çok uğraştım, indirmediğim program, yapmadığım farklı yöntem kalmadı. En son Windows kurar gibi HDD'yi kurtarmaya çalıştım, kuramadım (sıfırladım). En sonunda diskpart'ı açıp clean edip sonra Partition oluşturup sonra FAT32'ye çevirme işlemine başladım, şu anda %75 her 5 dakikada %1 artıyor. Bu işlem de işe yaramazsa önereceğiniz çözüm var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'de bir sorun olma ihtimali var mıdır? 5 dakikada %1 oldukça uzun bir süre.

HD Tune ile Quick Scan kapalı bir şekilde Error Scan yapmanızı öneririm. Ardından "Health Status" bölümünün fotoğrafını atabilir misiniz?

Ekran Alıntısı.PNG

Bitince dediğiniz işlemleri yapıp atacağım.
100*5=500/60=8,33 saat yapıyor toplamda normal bir disk ise eğer bu kadar uzun sürmemesi gerekiyordu.

Diskte sorun var gibi, zaten biçimlendirmenin uzun sürmesinden bir şeyler anlaşılıyor.

HD Tune ile Quick Scan kapalı bir şekilde Error Scan yapmanızı öneririm. Ardından "Health Status" bölümünün fotoğrafını atabilir misiniz?

Error Scan'i yarın yaparsınız, zira oldukça uzun süren bir işlem. Health Status bölümünün resmini atabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı