Harici Harddisk Önerisi

Taner

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Basketbol
Öncelikle kolay gelsin. Son zamanlarda sizin ve Ali Bey'in yapmış olduğu ürün incelemelerini çok izler oldum. Çok samimi ve içten anlatımlarınız var.B unu sakın bozmayın. Ben bilgisayarla uğraşmayı ve yeni şeyleri öğrenmeyi çok seviyorum. Diz üstü bilgisayarıma uygun bütçeli bir kaliteli ve kapasitesi yüksek bir harici hard disk almak istiyorum. Asus ROG Tytan G30 incelemenizde yapmış olduğunuz harici hard disk ile oyunları kurmadan nasıl çalıştırdığınızıda bana öğretirseniz sevinirim. Sorularımla ilgilenirseniz çok sevinirim. İşleriniz rast gitmesi dileğiyle. İyi günler...

Teşekkür ederim. Bütçe çok aşırıya çıkmayacak (ssd fiyatları kadar), kapasitesi 1 tb veya daha fazlası, hızına gelecek olursak da kullandığım pc de usb 3.0 yok. RPM si ortalama olsada olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB 3.0'lar geriye dönük olarak uygundurlar, 2.0'ı tam kapasite kullanabilirler, o yüzden problem olmaz - fakat benzer kapasitede daha ucuz bulursanız onu da tercih edebilirsiniz.

Harici disk önerilerinde yüksek kapasiteli ve uygun fiyatlı bir SSD daha ileriki zamanlar da (tahminen 3-5 yıl, eğer fiziki HDD teknolojisinde depolama konusunda atılım olmazsa) olacaktır.

1TB HDD'ler 2.5" boyutunda genelde 5400 RPM oluyorlar.

500GB HDD'ler 2.5" boyutunda 7200 RPM bulunabiliyorlar.

Not: Boyut arttıkça hız azalıyor 2.5" boyutunda, fiziki disklerin sayısından dolayı.

3.5" düşünecek olursanız, yani masanızda duracak ve fazla taşıma ihtiyacı hissetmeyeceğiniz:

Seagate Backup Plus 3Tb USB 3.0 496 TL

Seagate Backup Plus 2Tb USB 3.0 353 TL

Seagate Backup Plus 4Tb USB 3.0 709 TL

Western Digital Mybook 4Tb USB 3.0 709 TL

Verdiğiniz geniş kıstaslar doğrultusunda bu sonuçlar ortaya çıkıyor. Daha kesin istekleriniz varsa ve tam bir bütçeniz oluştuysa şu fiyatlardan, belki farklı bir iki özellikte başka şeyler düşünülebilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı