Harici Hardisk Çalışmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zampara

Hectopat
Seagate marka harici 2 tb'lık adaptör bağlantılı (yani elektrikle çalışan)bir hardiskim var bu çalışmıyor. Işığı filan yanmıyor tamirciye verdim içinde bir sorun yok dış kasasını değişmemiz lazım dedi 40tl istedi.

Bana pek mantıklı gelmedi dış kasasına bağlı bir aparat veya giriş yok. Sorun neresinde olacak ki ? Kuru bir dış kasa sadece yani olsada olur olmasa da olur. Bence sorun hardiskin içinde sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamirci doğru demiş olabilir. Harici diskler aslında bir kutuya konulmuş dahili disklerdir. Hatta bu video size fikir verebilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kutuda SATA'dan USB'ye dönüştürücü bir adaptör vardır ve bu bozulursa diskteki verilere erişemezsiniz. Bu bağlamda disk kutusunu değiştirmek gerekir. Ya da kontrolcüyü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gecmiste bendede olmustu böyle bir durum. HDD kasasinin baglanti niktasinda sorun olmustu. baglanti noktasinin baglantilari kontrol eden devreler heralde isidan deforme olup calisamaz hale gelmisti. HDD yi cikarip bilgisayarda denedim calisti ve sonra yeni HDD kasasi ve yola devam. bilme sendede böyle olmus olabilir dene HDD calisiyorsa bilgisayarda, yapacak bir sey yok. Paraya kiyacan :))

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı