Harici HDD'ye Steam oyunu yüklerken Steam yanıt vermiyor

Sa As 1234

Hectopat
Daha fazla  
Sorun başlıktaki gibi arkadaşlar. Yükleme esnasında disk 50-51 falan oluyor. Birden fazla depolama varken bu ikisinden birinin tam kapasitede çalıştığı demek oluyor, muhtemelen bildiğiniz gibi. Steam SSD'de kurulu. Ben harici HDD'ye yükleme yaparken Steam yanıt vermiyora düşüyor. Yükleme de duruyor. Harici HDD 12 yıllık falan. Eski bayağı yani. Bir de ben herhangi bir yükleme yaparken. Sadece SSD'ye indirme yapıyor olsam da. SSD kullanımım 100'e çıkıyor. SSD ve PC daha 6 aylık falan. İhtiyacınız olduğunu düşündüğüm bilgiler bunlardı. Daha fazla bilgi lazımsa sorun lütfen.
Not: İşletim sistemim Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Steam zaten kendisi de harici disk kullanmadaki sorunları çözemeyip kendi sayfasına yazı yazmış. Tavsiye etmiyoruz diye. Gördüğüm kadarıyla bu durum harici disklerin işlem yapmadığında kendilerini uykuya almaları veyahut işlem gücünü arada sekteye uğratmaları gibi sıkıntılardan doğuyor. Bundan muzdarip olan Steam kullanıcıları sorunu bir türlü çözememiş olsa da birisi şu şekilde çözmüş. Deneyebilirsiniz.

Aygıt yöneticisini açın evrensel seri veri yolu denetleticileri altından bağladığınız harici diski bulun çift tıklayıp açılan sekmede güç yönetimi kısmına gelerek güç kazancı sağlamak için bilgisayarın kapatması tikini kaldırın. Tamam diyerek çıkın.

1624610598383.png

İkincil olarak bilgisayarınızda güç ve uyku ayarlarına girin. (aramaya yazın gelir.)
Ek güç ayarlarına tıklayın. Mevcut güç planınızın plan ayarlarını değiştire basın. Açılan güç seçenekleri bölümünde.
Sabit disk - sabit diski kapatmak için beklenen süreyi sınırsız gibi bir değer girin.

1624610888998.png

Sağdan aşağı kaydırarak USB ayarları - USB seçmeli askıya alma ayarı - etkini pasif yapın.

1624610908320.png

Uygula diyerek çıkın. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar bir deneyin.

Eğer sorun çözülmüyorsa ne yazık ki piyasada buna ek çözüm bulan olmamış. Yakınanda çok kişi var. Sizin için incelediğim konuları en aşağıya link olarak bırakacağım.

Benim tavsiyem şu olabilir. Oyunlarınız PC'nizin diskine sığmadığı için böyle yapıyorsanız. Diskinizdeki oyunları harddiskinize atın. Ne zaman oynamak isterseniz tekrar oyun dosyalarınızı bilgisayarda ilgili alana atın. Böylece sorun çözülmüş olur.

Örnek bir oyunları bulacağınız adres:
D:\Steam\steamapps\common
C:\program files (x86)\Steam\steamapps\common

Steam'in bizlere söylediği metin:
1624611180121.png

Hatanızla ilgili incelenen kaynaklar :

Yeni konular

Geri
Yukarı