Harici HDD'yi sabit diske dönüştürdüm fakat dosyalara erişemiyorum

Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Elimde Seagate Backup Plus 3TB HDD vardı. Sabit disk olarak kullanmak için kutusundan çıkardım. Montajını gerçekleştirdim. "Bilgisayarım" sekmesinde "Yerel Disk D" olarak görünüyor fakat açmaya çalıştığımda diski biçimlendir diyor. İçinde arşivim var. Aynı zamanda "Disk Yönetimi" bölümünde de gözüküyor. Nasıl çözebilirim?

İşletim Sistemi: Windows 8.1
Sistemim
  • MSI GTX970 GAMING 4G
  • MSI Z97 GAMING 5
  • Intel Core i7 4790K
  • GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX 1600MHz
  • CORSAIR CS SERİSİ™ 750W MODÜLER 80PLUS GOLD
Ek 1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Biçimlendirmeyin. Yoksa dosyalarınızı kaybedebilirsiniz. Tekrar kutusunun içine koyup deneyin.
Aynı sorun devam ediyorsa (Raw yani biçimlendirilmemiş olarak gözüküyorsa) o zaman dosya kurtarma programı kullanmanız gerekli.
Dosya kurtarma programı olarak R-Studio Network Edition programını tavsiye ederim.

Arkadaşlar harici diskimi tekrar birleştirdim. Hiç bir sorun yok. Yedek alıp tekrar sabit diske dönüştürmeyi ve format atmayı planlıyorum galiba en temiz yolu bu olacak. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba @İsmail KARLIOĞLU MSI GTX970 Ekran Kartı Yamulması | Technopat Sosyal konunuzda kasanızın bir görüntüsünü paylaşmışsınız. Konu dışı bir bilgilendirme yapacağım size resmi gördüğümde bilgilendirme yapmadan geçmek istemedim. Ayrıca konunuz kilitli olduğu için ve özel mesaj gönderilmediği için bu konu üzerinden sizinle iletişime geçebildim. Resimde görüldüğü üzere anakartınızın audio power bağlantısını yapmışsınız fakat audio switch konumu gücü anakarttan alacak şekilde ayarlı audio power bağlı olmasının şuanda hiç bir esprisi bulunmamaktadır. Eğer güçlendirilmiş ses kullanmak istiyorsanız ekteki resimde detaylı anlatım yaptım oradan yardım alabilirsiniz.

Önemli Not : Audio switch konumunu değiştirmek için öncelikle anakartınızın elektriğini kesinlikle kesmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde anakartınız zarar görebilir.

hata.jpg

audsw.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı