Harmony OS gelecek mi?

eneskt

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Huawei marka laptop alırken en büyük beklentilerimden biri Harmony OS' idi Huawei'nin yakın gelecekte kendi işletim sistemine geçeceğini ve kendi habitatını oluşturacağını duymuş ve bu tip haberlerini yakından takip ediyordum. Fakat ne olduysa bu tip haberler kesilmeye başladı ve güncel haberler bulamaz oldum Harmony OS'un geleceği hakkında güncel haberleri takip eden varsa bana da söyleyebilir mi? Ya da takip edebileceğim blog vs. var mı?

Nereden takip edilir bilmem ama gelecektir. Çünkü her yerden bir kısıtlama geliyor adamlara.

Dizüstü bilgisayarlarında şu an kullanacaklarını sanmıyorum. Geçtiğimiz günlerde Technopat.net'teki habere göre zaten çıkaracakları dizüstü bilgisayarda farklı bir Linux dağıtımı yüklü gelecek.

HarmonyOS'i eğer bilgisayarlarında da kullanıp bir ekosistem yapacaklarsa bu hemen olmaz muhtemelen. Hatta pek tutacağını sanmam. Zira iş ağırlıklı uygulamalar için ilk etapta destek verilmez. Uzun vadede de tamamen başarılı olması pek mümkün değil. Çünkü baktığımızda Linux'ta bile Adobe uygulamaları yok. Yeni çıkan bir işletim sistemine hemen iş ağırlıklı uygulamalar gelmez diye düşünüyorum.

Harmony OS dizüstü bilgisayarlar için geliştirilen bir işletim sistemi değil. (Şu anlık)

Hayır bilgisayarlar için de geliştiriliyor. Sadece hakkında az konuşuluyor şu resimden görebildiğimiz kadarı ile 2021'de bilgisayar dağıtımını erken erişime açacaklar gibi duruyor.

Dizüstü bilgisayarlarında şu an kullanacaklarını sanmıyorum. Geçtiğimiz günlerde Technopat.net'teki habere göre zaten çıkaracakları dizüstü bilgisayarda farklı bir Linux dağıtımı yüklü gelecek.

Bunun için Deep'in'i düşündüklerilini biliyorum sanırım Technopat'ta ki haberde de öyle yazıyordu sanırım. Keşke Huawei Deep'i'i satın alıp özelleştrip kendi dağıtımı haline getirse ben şahsen çok memnun olurdum.

Harmony OS'i eğer bilgisayarlarında da kullanıp bir ekosistem yapacaklarsa bu hemen olmaz muhtemelen. Hatta pek tutacağını sanmam. Zira iş ağırlıklı uygulamalar için ilk etapta destek verilmez. Uzun vadede de tamamen başarılı olması pek mümkün değil. Çünkü baktığımızda Linux'ta bile Adobe uygulamaları yok. Yeni çıkan bir işletim sistemine hemen iş ağırlıklı uygulamalar gelmez diye düşünüyorum.

Yazılım ve uygulama kısmında önünün çok kesilebileceğini zannetmiyorum ki bu diğer şirketlerin de kazan kazan politikasına ters düşer bence.

Geri
Yukarı