Harpoon RGB Pro vs Logitech G102

@Sylveon Çok soru sordum kusura bakmayın ama fare konusunda tecrübesiz olmamdan kaynaklı.
Peki Mercury sensörü hakkında ne düşünüyorsunuz? Bayağı övüldüğünü gördüm ancak sizin söylediğinize göre Pixart 3327 ve 3325 Mercury'e göre daha iyi yanlış mıyım?

@Sylveon Çok soru sordum kusura bakmayın ama fare konusunda tecrübesiz olmamdan kaynaklı.
Peki Mercury sensörü hakkında ne düşünüyorsunuz? Bayağı övüldüğünü gördüm ancak sizin söylediğinize göre Pixart 3327 ve 3325 Mercury'e göre daha iyi yanlış mıyım?
Kağıt üzerinden gidersek Pixart 3327 220 IPS, Mercury 200 IPS bir fark var hem fark az hem sensör farkını anlamak pek mümkün değil.

Logitech G213 kullanıyorum yazılımın ultra bir esprisi yok bence. Ben mi kullanamadım anlamadım ama sadece ışık falan değiştiriyoruz gibi. Corsair K55 daha iyi olmaz mı sizce?

@saphary Normalde öyle. Bölge aydınlatmaya sahip bir klavye için az seçenekli ışık kontrolü ve makro dışında bir işe yaramaz normalde. Benim ufak tefek planlarım var ama :) Forumda az çok gördüyseniz beni bilirsiniz RGB yazılım ve kontrolünde az buçuk bir şeyler karıştırabilirim.

Biraz geç yazıyorum ama Corsair Harpoon'u 1 yıldır ağır FPS oyunlarında hunharca kullanan biri olarak tavsiye etmiyorum. Yanlarında bulunan yumuşak plastikler tamamen soyuldu. Özellikle sağ el baş parmağının denk geldiği o yan plastiğin ilk başta soyulması elimde su toplaması bile yaptı. Ayrıca her ne kadar yazılımlı bir fare de olsa RGB kısmı avuç içine denk geldiği için cidden uzun kullanımda terletiyor.

Elim gerçekten büyüktür. Serçe ve yüzük parmağım fareyi tam olarak kavrayamadığı için bu parmaklar mause pade temas ediyor ve parmaklarımı rahat konumlandıramıyorum. O zaman ben bu fareyi Rivals 110 ve G102 arasında kalarak fiyatındaki indirimden dolayı tercih etmiştim ancak pişmanım.

Yanlarında bulunan yumuşak plastikler tamamen soyuldu. Özellikle sağ el baş parmağının denk geldiği o yan plastiğin ilk başta soyulması elimde su toplaması bile yaptı.
Keşke mouse servise
gönderseydiniz Corsair gayet ilgili.

Elim gerçekten büyüktür. Serçe ve yüzük parmağım fareyi tam olarak kavrayamadığı için bu parmaklar mousepade temas ediyor ve parmaklarımı rahat konumlandıramıyorum.
Yanlış mouse tercihi yapmışsınız maalesef geçmiş olsun. Rival 300S tarzı mouselar sizin için daha iyi olabilir.

Keşke mouse servise gönderseydiniz Corsair gayet ilgili.

Evet gerçekten ilgililer. Daha önce de Corsair HS50 kulaklığım muhtemelen fabrikadaki bir üretim hatasından dolayı her iki yandan 1 ay içinde çatlamıştı. Hızlı bir şekilde değişmiştiler. O konuya şuradan ulaşabilirsiniz. Ancak bu yaşadığım 2 kötü deneyim beni açıkçası Corsair ürünlerinden soğutmadı değil. Bir daha bir marka tercih edecek olsam ya Logitech ya Steelseries kullanırım muhtemelen.

G102'yi bugün kullanma fırsatım oldu. Elim rahat hissediyor üzerinde ve büyüklük olarak da fena değil. Elime birazcık ufak geldi o kadar.

Performans olarak kesinlikle tatmin edici. 140 TL'ye aldığım giriş seviyesi bir fare hissiyatı değil kaliteli bir hissiyat veriyor. 100 TL'yi verdiğime değmezmiş zira bu işimi hayli hayli görüyor.

Dipnot : Exper'in 15 TL'lik faresinden sonra ilaç gibi geldi resmen. Arada uçurumlar var. PUBG Lite'da doğru düzgün dönemiyordum bile.

Geri
Yukarı