Hastalık geçer mi yoksa doktora mı gidilmeli?

King Dad 2

Centipat
Daha fazla  
Cuma günü sabahı boğazımda ağrı vardı, ateşim vardı biraz, yolda da kusmuştum, biraz üşüyordum, bir de sanırım nezle ya da soğuk algınlığı oluyor. Bugün üşümüyorum, kusmam yok, ateşim var mı yok mu orasını anlayamadım ama öksürüğümün olduğunu hissediyorum ve boğazımda ağrı var. Doktora gitmeli miyim yoksa yarına kadar toparlar mıyım?

Acillikten çok aile doktorunun işi gibi. Muhtemelen ilaçla 3-4, ilaçsız 5-10 günde geçecek bir şey. Gidip danışmakta fayda var.

Acili önermeme sebebim basit bir şey için uzun süre sıra beklenmesi, sıra gelince test yap denilmesi, test için sıra beklenmesi, test sonucunun çıkması için beklenmesi, test sonucunun gösterilmesi için beklenmesi... Aile doktorunun basit muayene ve tahminle %90 doğru bileceği şeyi tahlille %95-98'e çıkarmak bence o kadar da önemli değil. Saatler sürüyor çünkü.

Acillikten çok aile doktorunun işi gibi. Muhtemelen ilaçla 3-4, ilaçsız 5-10 günde geçecek bir şey. Gidip danışmakta fayda var.

Acili önermeme sebebim basit bir şey için uzun süre sıra beklenmesi, sıra gelince test yap denilmesi, test için sıra beklenmesi, test sonucunun çıkması için beklenmesi, test sonucunun gösterilmesi için beklenmesi... Aile doktorunun basit muayene ve tahminle %90 doğru bileceği şeyi tahlille %95-98'e çıkarmak bence o kadar da önemli değil. Saatler sürüyor çünkü.

Bir arkadaş git rapor verirler işe gitmessin dedi çoğu kişide rapor vereceklerini pek sanmam dedi sanırım rapor vereceklerini sende sanmazsın.

Geri
Yukarı