Hastanede test rezaleti

706143

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/Beşiktaş-KKTC
Bir akrabam Kıbrıs'a gidecekti. Önce özel hastaneyi aradık hata sonu yapmadıklarını öğrenince Seyhan Devlet Hastanesi'ne gittik. Yurt dışı için test yapan bölüme gittiğimizde kapı duvardı, 08.00-16.30 arası çalışıyorlarmış. 😂
Normal test yerine gittik, oradaki çalışan da "burada yapılan test ile çıkamazsınız" dedi. Halbuki iki test de tıpatıp aynı testler.
Neyse dedik eve geldik. Sabah 08.00'de yeniden gittik, test yapıldı bir de 170 TL alındı. 🤣 Bu akrabam bayramın ikinci günü Kıbrıs'tan geldi, orada da aynı testi yaptırdı, ücret de ödemedi.
Beni tanıyan genel olarak biliyordur herhalde, olabildiğince pozitif bakmaya çalışırım etrafa ancak bu test muhabbetini gördükten sonra ülkede hiçbir şeye pozitif bakamıyorum.
Bu olayı da nereye yazacağımı bilemedim, devletin yaptığı şeyi devlete şikayet etmenin bir anlamı olmayacağını düşünüp buraya yazmak istedim.
Konuyu lütfen siyaset tartışmasına çevirmeyin, saçma sapan yorumlar yapıp kirletmeyin. 😁

İsteğe tabi olduğu için mi ücretli acaba? Çünkü RTE her yerde bas bas bağırıyordu, Avrupada Amerika'da para alıyorlar biz almıyoruz diyordu. Sanırsın şirket reklamı yapıyor ha, onlar para alıyor biz almıyoruz diyor.

Siyaset tartışmasında kastım bazı arkadaşların seviyesiz esprileriydi. Düzgünce ve saygı çerçevesinde her şey tartışılabilir. 😁
İsteğe bağlı olduğu için ücretli olduğunu da düşünmüyorum, ücretsiz testler de isteğe göre yapılabiliyor. 😁

Geri
Yukarı