Haswell-E, X99 ve DDR4'e Sistem Yükseltmesi

HUNTER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Mayıs ayı içinde Amerika'dan tanıdık gelecek ve ben de ona birkaç parça getirteceğim. Parçalar şu şekilde:
-Intel I7 5820K işlemci
-Asus ROG Rampage V Extreme Anakart
-2 tane Asus ROG Matrix Gtx 980 Platinum Ekran kartı
-Adata XPG Z1 4x4gb 2133Mhz Cl13 Ram
-Corsair H100i GTX CPU Soğutucu
Sormak istediğim şey ise şu:
1- 2015 yazın sonlarında Skylake işlemciler çıkacakmış. Şimdi bu parçaları alsam Skylake çıkınca pişmanlık yaşar mıyım? Yoksa Haswell-E'nin rakibi Skylake değil de Skylake-E mi olacak?
2- Sistemde ekran kartına ayırdığım bütçe 1200$. Monitörüm de 2K 144hz.
- Gtx 980Ti ne zaman çıkacak? Sli için Gtx 980Ti'yi beklemeli miyim?
-Şimdi doların durumu da belli değil. Sli yapıldığında 1200$'ı geçer mi fiyat olarak?
-Ve şimdi Gtx 980 alsam 980Ti çıkınca "keşke bekleseydim" der miyim?
(Multi Gpu kullanacağım için Amd düşünmüyorum. AMD'nin çift Gpu desteği biraz zayıf)
3- "Bu parça yerine şunu al" gibi bir öneriniz var mı?
Madde madde cevaplarsanız daha yararlı olur.(özellikle de 1 ve 2. Maddeyi) şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemin toplam fiyatı nedir hesapladınız mı? Gtx 980 ile 980 ti arasında +%50 performans farkı olacak deniyor ama 980 Ti'nin fiyatı uçuk bir rakam olacağı için SLI yapmayı düşünüyorsanız beklemenize gerek yok. Ama dolar aldı başını gitti, şu an sistem toplamak için uygun bir zaman değil. Ayrıca Skylake işlemciler x99 soketlerle uyumlu olacak ama buna zaten gerek yok, i7 5820k seni uzun yıllar götürür. Anakart Asus Rog Rampage yerine Gigabyte veya Msi almanı öneririm, artan parayla da belleklerini daha kaliteli bir marka alabilirsin ya da SSD.

Bu sistemin toplam fiyatı nedir hesapladınız mı? Gtx 980 ile 980 ti arasında +%50 performans farkı olacak deniyor ama 980 Ti'nin fiyatı uçuk bir rakam olacağı için SLI yapmayı düşünüyorsanız beklemenize gerek yok. Ama dolar aldı başını gitti, şu an sistem toplamak için uygun bir zaman değil. Ayrıca Skylake işlemciler x99 soketlerle uyumlu olacak ama buna zaten gerek yok, i7 5820k seni uzun yıllar götürür. Anakart Asus Rog Rampage yerine Gigabyte veya Msi almanı öneririm, artan parayla da belleklerini daha kaliteli bir marka alabilirsin ya da SSD.
2.438$ yapıyor tam olarak. Dolar daha da artacak deniyor. Anca seçimlerden sonra azalabilme ihtimali varmış gibisinden duyumlar aldım. Bellekler zaten kaliteli ama Adata Türkiye'de çok bilinen bir marka değil o yüzden dediniz sanırsam bunu. (Biraz da tasarımından dolayı alıyorum bu modeli) SSD'im şu anki sistemimde mevcut zaten. O yüzden 1 tane daha almaya gerek duymuyorum şu an.

GTX 970, 980 ve 980Ti. Hepsi aynı GPU ismini kullanıyor. 970 kırpılmıştı. 980 de kırpılmış. 980Ti tam versiyonu. Titan X beklerim ben olsam.

GTX 970, 980 ve 980Ti. Hepsi aynı GPU ismini kullanıyor. 970 kırpılmıştı. 980 de kırpılmış. 980Ti tam versiyonu. Titan X beklerim ben olsam.
Titan X'in 1000$+ dan satılması bekleniyor. Yani Titan X'i SLI yapamam. Mayıs'a kadar Gtx 980Ti çıkarsa ve Nvidia Amd ile rekabet için fiyatını da 650-700$ civarı yaparsa, 980Ti SLI yapabilirim. Olmazsa da 980 Sli'da yeter gibi geliyor. 2-3 sene boyunca 2K'da Ultra ayarda sorunsuzca (60+fps) oynatsın yeter bana. :D

970 SLI yapabilirsiniz. Beklemekte fayda var X'i, 10 gün kaldı, açıklama yapılacak.

Anakart aşırı olmuş. Gaming 7 alın X99.

Matrix yerine Classified olmalı.

Bosu bosuna dolarin dusmesini beklemeyin. Cumhurbaskani faizlerin dusmesi icin bastirdigi surece bu dolar dusmeyecek. Hele faizler dussun, o zaman gorun siz dolari simdikine sukredecez. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı