Hat değerleri ne durumda?

sfxlopez

Centipat
Daha fazla  
Türk Telekom'a ve BTK'ya şikayet yollamıştım altyapı istiyoruz diye özellikle belirttim ve bana tekrar altyapınız bulunmamaktadır mesajı geldi, daha sonra müşteri hizmetleri ile görüştüm ekip yollayıp dışarıdaki kabloları düzelttiklerini ve hat değerlerini iyileştirdiklerini söylediler. Sizce bu fotoğraflarda durum böyle mi?

ESKIDEGER.png

Eski değerler.

DEGERLER.png

Yeni değerler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom'a ve BTK'ya şikayet yollamıştım altyapı istiyoruz diye özellikle belirttim ve bana tekrar altyapınız bulunmamaktadır mesajı geldi, daha sonra müşteri hizmetleri ile görüştüm ekip yollayıp dışarıdaki kabloları düzelttiklerini ve hat değerlerini iyileştirdiklerini söylediler. Sizce bu fotoğraflarda durum böyle mi?

Eki Görüntüle 1772252

Eski değerler.

Eki Görüntüle 1772253

Yeni değerler.
Yalan söylemişler, aynı. Kabloyu kendiniz yenileyin eğer sıkıntı varsa tabii. Saha dolabına uzaklığınız ne kadar?

Yalan söylemişler, aynı. Kabloyu kendiniz yenileyin eğer sıkıntı varsa tabii. Saha dolabına uzaklığınız ne kadar?

Hocam yaklaşık 50 metre var sanırım daha önce kablo gözlerimizin önünde sıfırlandı izledim direklerden bizim balkona taşındı, doğrudan binamıza port gelmiyor bunun için başvuru yaptım 2 kere altyapı istiyoruz diye özellikle belirttim ve bana farklı şekilde düzenlenip yazılmış altyapınız bulunmamaktadır mesajı geldi.

Hocam yaklaşık 50 metre var sanırım daha önce kablo gözlerimizin önünde sıfırlandı izledim direklerden bizim balkona taşındı, doğrudan binamıza port gelmiyor bunun için başvuru yaptım 2 kere altyapı istiyoruz diye özellikle belirttim ve bana farklı şekilde düzenlenip yazılmış altyapınız bulunmamaktadır mesajı geldi.
Çekilen kabloya ek yapıldı mı? Altyapı sorgulamasında kaç metre çıkıyor önemli olan o.

Bunu nasıl öğrenebilirim hocam, şöyle bir durum var bir şebekeden kablo çekiyorlar.
Göknet altyapı sorgulama sitesinden öğrenebilirsiniz. Bir şebekeden olmaz, direkteki kutudan çekilmiştir kablo. O kutuda da içinde çok sayıda port vardır.

Nasıl çözeceğiz bilmiyorum artık hocam, muhtemelen apartmanda sadece 4 kişi yaşıyoruz diye masrafa girmiyorlar.
Bu işlerden anlayan bir elektrikçi bulursanız güzel bir cat6 kabloyla yenileyin kablonuzu eksiz bir şekilde. Yalnız önce ekip isteyip ölçüm yaptırın direkteki kutuya kaç Mbps geldiğini öğrenmek için.

Yeni konular

Geri
Yukarı