Hat Değerleri ve TurkNet İnternet Kopma Problemi

Merak ediyorsan, modemini alıp ankastredeki kablolara uç bağla modeme tak çok fazla bir hat zayıflaması farkı varsa iç tesisat yoksa altyapı olarak yorumlayabilirsin.
Ankastrede bulunan kablolara bir şey bağlamış TT ekipleri kablo uçları açıkta kalmasın diye sanırım. Az önce ek yapıldığını fark ettim ve yeni kablo ile değiştirdim. 7dklık bir video testi yaptım henüz kesilmedi net sonucu 1 saat sonra anlarım heralde.

Ankastrede bulunan kablolara bir şey bağlamış TT ekipleri kablo uçları açıkta kalmasın diye sanırım. Az önce ek yapıldığını fark ettim ve yeni kablo ile değiştirdim. 7dklık bir video testi yaptım henüz kesilmedi net sonucu 1 saat sonra anlarım heralde.
Neyin ucunu değişeyim dediniz anlamadım tam?

En sağlıklısı yazdığım gibi. Kabloları biliyorsan çıkar telefon kablosu ucu bağla modeme tak. Değerlerde (SNR ve hat zayıflaması) kısmında bariz bir fark görüyorsan iç tesisat sorunlu demektir. Bir CAT6 kablo çekerek sorunu aşarsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı