Hat Değerlerim 70Mbps Hızı Kaldırır mı?

Öncelikle şunu unutmayın arkadaşlar. Maksimum hat isterse 200 Mbps olsun SNR değeri kötü olup hat zayıflama ve sinyal zayıflaması yüksek olan biri yüksek hızlara kesinlikle çıkmamalı. Çıktığı gibi sorunlar oluşmaya başlar.

Arkadaşın 120 Mbps civarı alması güzel maksimum olarak.
Bu değerin arkasından SNR değerine baktım gayet güzel.
Hat zayıflaması dahi çok iyi durumda.

Örnek verilecek bir altyapı değerine sahip arkadaş kısacası.

100 Mbps hızı rahatlıkla kaldıracaktır. SNR 11 üzerinde rahatlıkla kalacağı için çok nadir sorunlar yaşayacaktır bölgede bakım olduğu taktirde.

En az 24 Mbps bir paket ile 30 üzeri SNR varsa korkmayın hat zayıflaması mevcut değilse.

Ayrıca şu arkadaşa 35 Mbps upload dahi verebilirler isteseler ama nerede bu işi yapacak bir İnternet sağlayıcı. :)

Bunu söyleyen hangi firma. Türk Telekom kullanıyorsanız eğer normaldir. Düşük hızda yüksek fiyat ile abone tutma veya kazanmak için çok güzel primler alıyorlar.

Netspeed üzerinde 35 Mbps üzeri satış yok.
Millenicom üzerine geçiş yap Netspeed üzerinde kalma sözün bittiyse eğer. Bitmediyse bile 80 TL civarı bir bağlantı ücreti var öder gidersin.
76 TL 35 Mbps hıza verilmez zorunlu olmadıktan sonra.
100 Mbps hız Millenicom üzerinde 99 TL.
Millenicom firması söyledi bana onu. Sanırım hat bilgilerimi bilemedikleri için öyle söylediler.

Millenicom ile görüştüm sadece o bilgiyi benimle paylaştılar. Sanırım hat bilgilerimi bilemedikleri için öyle söylediler.

Modem değerlerini görsel olarak gönder. İnceleme yaparlar ve geri dönüşü sana uygun şekilde yaparlar.

Netspeed üzerine abone olurken ben çok sorun yaşadım.
Sözleşmesi biten aboneye Türk Telekom altyapı değerlerini görmesini kapatıyor sistemlerden.
İspatlamak için canım çıkmıştı benim.
Evimde 75 Mbps hız alıyorum Netspeed üzerinden SNR sorunum mevcut olsa da.

Siz rahatlıkla en az 75 Mbps alırsınız. 100 Mbps hızda sorun yaşamazsınız. Yaşarsanız eğer size gelen altyapısal sorundan kaynaklı değil İnternet sağlayıcının kapasite yetersizliği yüzünden yaşarsınız.

Netspeed zaten bir haftadır yine kapasite sorunu yaşıyor millet evlerde kalıyor diye kullanım artması sonucu.

Modem değerlerini görsel olarak gönder. İnceleme yaparlar ve geri dönüşü sana uygun şekilde yaparlar.

Sözleşmesi biten aboneye Türk Telekom altyapı değerlerini görmesini kapatıyor sistemlerden.

Siz rahatlıkla en az 75 Mbps alırsınız. 100 Mbps hızda sorun yaşamazsınız. Yaşarsanız eğer size gelen altyapısal sorundan kaynaklı değil İnternet sağlayıcının kapasite yetersizliği yüzünden yaşarsınız.

Netspeed zaten bir haftadır yine kapasite sorunu yaşıyor millet evlerde kalıyor diye kullanım artması sonucu.
Bazı kaynaklardan altyapı sorgulattığımda ve Millenicom üzerinden de sorgulama yaptığım da 67 Mbps kadar destekliyor yazıyor. Ama hat değerlerime göre 100Mbps diyorsunuz bunun hangisi doğru sonucu verir?

Ben 100Mbps olan paketi sordum bu şekilde cevap verdiler : " Alt yapınız 67 mbps e kadar desteklemektedir.100 mbps tanımlandığında yüksek akış gelmesinden kaynaklı kopma problemi yaşanmaktadır." böyle birşey söz konusu olur mu bu paketi kullanmaya başlasam?

O tahmini bir değer TurkNet için açtığın konuda bunun nasıl hesapladığını sana yazdığımı hatırlıyorum. Hat değerlerin daha yükseği alabileceğini gösteriyor. Bu değerler ile şu an TurkNet'e geçersen 100/4 85 liraya alırsın ama fiyatlar her yerde mayıstan sonra artacak. Buence 35 ekstra bir ihtiyacın yoksa otur oturduğun yerde, fiyatgayet uygun.

Millenicom ile görüştüm, hat değerlerimi paylaştım fakat 70Mbps'den fazla hız alamazsınız diyor. Yani internet üzerinden sorgulattığım hızdan fazlasını alamayacağımı söylüyorlar.
O tahmini bir değer TurkNet için açtığın konuda bunun nasıl hesapladığını sana yazdığımı hatırlıyorum. Hat değerlerin daha yükseği alabileceğini gösteriyor. Bu değerler ile şu an TurkNet'e geçersen 100/4 85 liraya alırsın ama fiyatlar her yerde mayıstan sonra artacak. Buence 35 ekstra bir ihtiyacın yoksa otur oturduğun yerde, fiyatgayet uygun.
TurkNet'e birdaha bulaşmam. Kendi sitesinde bile 11Mbps gösteriyor. Hat değerlerim ortada.

@U.Altun Türknet sitesindeki değerler güncel değerler değil. Sizde altyapı çalışması olduğu için eski hızınızı gösteriyor. Zaten siz Türk Telekom altyapısında olduğunuz için en ucuzu hangisiyse ona geçin. Benim tavsiyem Türknet'te 100 mbps download 4 mbps upload paketine geçmeniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı