Hat değerlerim iyi olmasına rağmen internetim kopuyor

Modeme farklı bir cihaz bağlayın, dediğimi hatırlıyorum.
Laptopu kablo ile bağladım yaklaşık bi 45-50 dakikadır çalışıyor ama kastığından dolayı kullanmıyorum. Bilgisayarı sadece bağlı olarak duruyor eğer modemde bir sıkıntı yoksa anakartta mı vardır?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopı kablo ile bağladım, yaklaşık bir 45-50 dakikadır çalışıyor ama kastığından dolayı kullanmıyorum bilgisayarı. Sadece bağlı olarak duruyor. Eğer modemde bir sıkıntı yoksa anakartta mı vardır?
Dediğinize göre modemde ya da kabloda sorun yok. Ethernet sürücüsünü güncelleyip tekrar deneyin.

@Silinen üye Benim düşüncem kim ne derse desin size bu kadar sert çıkma hakkı vermiyor. Burası sadece yardımlaşma platformu, birilerini itham etmenize gerek yok. @xvaze Ethernet kablosu aldınız mı?

Kulandığınız aygıtın driverlarını ethernet sürücüsünü günceleyin. Modemi resetleyin. Başka bir cihazdan bağlanıp test edin kopuyor mu kopmuyor mu diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ek var ise ek kısımları kes yeniden ek yap, paralel bağlantıları sök, onun dışında modeme taktığın o uç sıkıntı çıkarıyor olabilir. Eskiyince böyle sorunlar oluyor, Rj11'in metal kısmını silgi ile nazikçe sil.

Bunlar işe yaramaz ise TT'den ekip iste hem modemden hemde bina girişinden ölçüm yapılsın. Sorun siz mi yoksa onlar mı belli olur.

Ek var ise ek kısımları kes yeniden ek yap, paralel bağlantıları sök, onun dışında modeme taktığın o uç sıkıntı çıkarıyor olabilir. Eskiyince böyle sorunlar oluyor, Rj11'in metal kısmını silgi ile nazikçe sil.

Bunlar işe yaramaz ise TT'den ekip iste hem modemden hemde bina girişinden ölçüm yapılsın. Sorun siz mi yoksa onlar mı belli olur.
Her şey iyi güzel de RJ11 ne oluyor onu tam anlamadım.

Konu çok uzun olduğu için okuyamadım ancak denemediyseniz modemin firmware güncellemesini yapınız. Benzer bir sorunu bu şekilde çözmüştüm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı