Hat değerlerini yorumlama

Bilgileniyorum

Centipat
Ne kadar araştırsamda SNR margin vb. değerlerin ne işe yaradığını anlamadım. Eğer bu işlerden anlıyorsanız bilgilendirirseniz sevinirim. 8 Mbps pakete 60 TL ödüyordum kampanya ile 16 Mbps paketi 69 TL'ye aldım. Altyapı sorgulama yaptığımda TürkNet 35 Mbps veriyor Türk Telekom ise HiperNet tarife veriyor.
Modem arayüzü değerleri:

dsadas.PNG

Türk Telekom hız testi:

dsadsada.PNG

Konu Güncel.

Son düzenleme:
Hat zayıflaması çok fazla bu değerler ile 16Mbps paket almayı geçtim 4Mbps ile bağlantı sağlamak bile mucize. Arıza kaydı bırakın porttan ölçüm isteyin. Değerler 4Mbps'den yüksek çıkarsa ev içi tesisatı yenilemelisiniz.

Hat değerleriniz kötü görünüyor. Evinizde veya apartmanınızda bulunan telefon ankastresinden modeme gelen kabloda sıkıntı olabilir. Kabloda bulunan ekler falan bunu etkiler. Yeni bir kablo çekip kontrol etseniz iyi olur.

Kablo direkt olarak bina dışı ankastreden modeme bağlanıyor. O zaman TT müşteri hizmetlerini arayacağım ama arıza kaydı olarak ne diyeceğim. Biraz detaylı anlatırsanız sevinirim.

Bu fotoğraf ise modem değiştirmeden önceki değerleri ( TT'nin kendi verdiği modem). (Dün saat gece 12 civarı)
dsad.PNG

Bu ss'i şidmi aldım TT modem ile. (17:36)
dsadasdasds.PNG

Konu hala günceldir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı