Çözüldü "Hata -107" Steam'e dair hiçbir şeye girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Karteloviç

Centipat
Makaleler
1
Sevgili hocalarım, ben bugün DSL-N16 modemimin kurulumunu yaptım ve sonra Microsoft desteğin DNS hatası önerisi üzerine CMD üzerinde (netsh winsock reset , netsh int ip reset a.txt, netsh winhttp reset proxy,netsh advfirewall reset, ipconfig/flushdns) kodlarını yazdım sonra her şey yolunda gidiyor derken Steam'a giremez oldum Hata -107 veriyordu gittim dosyaları sildim yeniden indirim dedim. Bu sefer internete bağlanın diyor. Şimdi Google, Mozilla, Edge gibi Arama motorlarında Steam sitesine girmeye çalışıyorum. İnternet sunucusunda ise: "store.steampowered.com geçersiz bir yanıt gönderdi. Hata türü" ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR" Bunu yazmadan önce bari Zula gireyim dedim, onda da enteresan hatalar çıktı (ama türü yazmıyor). Nasıl düzeltebilirim Steam'a girmeyi? Evin İnterneti hangi telefon olursa olsun açmıyor Steam'i. Yardımcı olacak birileri var mı? @Recep Baltaş @THE_MILLER

Son düzenleme:
Çözüm
Sevgili hocalarım, ben bugün DSL-N16 modemimin kurulumunu yaptım ve sonra Microsoft desteğin DNS hatası önerisi üzerine CMD üzerinde (netsh winsock reset , netsh int ip reset a.txt, netsh winhttp reset proxy,netsh advfirewall reset, ipconfig/flushdns) kodlarını yazdım sonra her şey yolunda gidiyor derken Steam'a giremez oldum Hata -107 veriyordu gittim dosyaları sildim yeniden indirim dedim. Bu sefer internete bağlanın diyor. Şimdi Google, Mozilla, Edge gibi Arama motorlarında Steam sitesine girmeye çalışıyorum. İnternet sunucusunda ise: "store.steampowered.com geçersiz bir yanıt gönderdi. Hata türü" ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR" Bunu yazmadan önce bari Zula gireyim dedim, onda da enteresan hatalar çıktı (ama türü yazmıyor). Nasıl düzeltebilirim Steam'a girmeyi? Evin İnterneti hangi telefon olursa olsun açmıyor Steam'i. Yardımcı olacak birileri var mı?
Hocam selamlar saygılar
Adım 1- Program files x86/Steam giriyoruz
Adım 2- Steam.exe buluyoruz sonrasında sağ tıklayıp kısayol oluştur diyoruz.
Adım3- Oluşturduğumuz kısayolun üstüne gelip sağ tık yapıyoruz özellikler deyip kısayola basıyoruz akabinde kısayol hedefinin sonuna .tcp ekliyoruz
95BC9018-D7A2-4BCE-ACCA-8711BCA8D000.jpeg
Sevgili hocalarım, ben bugün DSL-N16 modemimin kurulumunu yaptım ve sonra Microsoft desteğin DNS hatası önerisi üzerine CMD üzerinde (netsh winsock reset , netsh int ip reset a.txt, netsh winhttp reset proxy,netsh advfirewall reset, ipconfig/flushdns) kodlarını yazdım sonra her şey yolunda gidiyor derken Steam'a giremez oldum Hata -107 veriyordu gittim dosyaları sildim yeniden indirim dedim. Bu sefer internete bağlanın diyor. Şimdi Google, Mozilla, Edge gibi Arama motorlarında Steam sitesine girmeye çalışıyorum. İnternet sunucusunda ise: "store.steampowered.com geçersiz bir yanıt gönderdi. Hata türü" ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR" Bunu yazmadan önce bari Zula gireyim dedim, onda da enteresan hatalar çıktı (ama türü yazmıyor). Nasıl düzeltebilirim Steam'a girmeyi? Evin İnterneti hangi telefon olursa olsun açmıyor Steam'i. Yardımcı olacak birileri var mı?
Hocam selamlar saygılar
Adım3- Oluşturduğumuz kısayolun üstüne gelip sağ tık yapıyoruz özellikler deyip kısayola basıyoruz akabinde kısayol hedefinin sonuna .tcp ekliyoruz
95BC9018-D7A2-4BCE-ACCA-8711BCA8D000.jpeg

Çözüm
Hocam selamlar saygılar
Adım3- Oluşturduğumuz kısayolun üstüne gelip sağ tık yapıyoruz özellikler deyip kısayola basıyoruz akabinde kısayol hedefinin sonuna .tcp ekliyoruz Eki Görüntüle 547432
Hocam Steam'ı sildim kökten belli yeniden yüklersem düzelir diye ama olmadı. Sorun İnternet sitelerine girerken de var. "Bu siste güvenli bağlantı sağlamıyor - store.steampowered.com geçersiz yanıt gönderdi. Bir de ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR" diyor. Modemi resetledim olmadı farklı dns denedim openDNS olmadı. Vomplete İnternet Repair yaptım onda da 4 tane başarısızlık vardı. @

Hocam Steam'ı sildim kökten belli yeniden yüklersem düzelir diye ama olmadı. Sorun İnternet sitelerine girerken de var. "Bu siste güvenli bağlantı sağlamıyor - store.steampowered.com geçersiz yanıt gönderdi. Bir de ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR" diyor. Modemi resetledim olmadı farklı dns denedim openDNS olmadı. Vomplete İnternet Repair yaptım onda da 4 tane başarısızlık vardı. @
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
reis şunu bi dene bakalım bi çok yöntem var protokol hatası veriyor sanırsam ayar yapman gerek. Bu metotlardan biri mutlaka işe yarar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
reis şunu bi dene bakalım bi çok yöntem var protokol hatası veriyor sanırsam ayar yapman gerek. Bu metotlardan biri mutlaka işe yarar.
Haber et hocam bu arada hadi kolay gelsin.

Haber et hocam bu arada hadi kolay gelsin.
Hocam bende SSL 2.0 yok 1.1 / 1.2 /1.3 deneysel var. Hepsini yaptım bir düzelme yok.
@serhatolgn hocam buldum TTNET İnterneti çocuk moduna çekmiş. Ama ginede bana ve konuma zaman ayırdığınız için minnettarım. Mesajını en iyi olarak seçiyorum. Teşekkürler. ☺️

Yeni konular

Geri
Yukarı