Hatasız çalışan bileşenlerin birlikte çalışmaması

Komutanmarley

Centipat
Merhaba. Ben yakın zamanda tüm parçaları 0 olmak üzere MSI B450M GAMING Plus(3466 MHz), AMD Ryzen 5 2600, Sapphire AMD RX 580 8 GB, Kingston 8 GB HyperX Fury Black 3200MHz DDR4 CL18 RAM HX432C18FB2/8, Kingston 240 GB SSD olmak üzere bir sistem dizdim (bütün parçalar anakart ile uyumlu). Bilgisayarı başta birleştirip çalıştırdığımda bir sıkıntı yoktu. BIOS güncellemesi yaptım ve XMP ile RAM frekansını 3200 MHz'ye çıkardım. Yarım saat boşta çalıştıktan sonra birden görüntü gitti. Yeniden çalıştırınca anakart üzerinde EZ Debug RAM ledinin kırmızı olarak sürekli yandığını gördüm. RAM'leri farklı bir sistemde deneyip çalıştırdığını gördüm. Sorun anakartta diye düşünüp garantiye gönderdim. Fakat onlar anakartta bir sıkıntı olmadığını, 3200 MHz hızında RAM ile çalıştırarak(işlemci Ryzen 3 3200G, ekran kartı NVIDIA) bana çektikleri bir video ile geri gönderdiler. İşlemcide bir sıkıntı olsa zaten CPU LED'i yanardı, fakat onda bir sıkıntı görmüyor. Sorun sizce ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı