Havacılık Elektroniği vs Elektrik-Elektronik Mühendisliği

hawkeyes

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sizce hangisini seçmek daha mantıklı olur, ikisi aslında ayrı bölümler fakat havacılığa ilgim oldukça yüksek olduğundan Havacılık Elektroniğine kafam yatıyor. Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi, iş olanakları nelerdir, elektrik elektronikçi de havacılık sektöründe iş bulabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Hangisini gerçekten seviyor ve istiyorsan onu seçmelisin. Fakat Elektrik Elektronik Mühendisliği bu ara baya popüler ve imkanları fazla. Ben kendim de havacıyım ama hangisi dersen ben bunu tercih ederdim günümüzde. Fakat baya zor bir bölüm bunu sakın aklından çıkartma. Özverili ve azimli olmalısın.

Son düzenleme:
Elektrik-Elektronik Mühendisliği her yerde iş buluyor fakat çok zor bölümdür. Tabi sağda solda ismini duymadığımız üniversitelerde okursan başka.

İlerde havacılık sektöründe çalışmak istiyorsan ikisi de sana kapıyı açar. Ben mühendislik okumanı tavsiye ederim. Eğer olur da havacılık alanında bulamazsan önün daha açık olur.

Fakat mühendislik okuyup girersen rütben daha yüksek olur. Elektrik Elektronik Mühendisliği derim.

Teşekkür ediyorum herkese cevaplarınız için. Sanırım elektrik elektronik seçmek daha mantıklı görünüyor. Öyle yapacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı