Havacılık Yönetimi okunur mu?

Okunur. İş imkanı bol ama üniversite faktörü önemli. Hangi üniversiteyi düşünüyorsunuz?
Samsun Üniversitesi var aklımda ama kafama takılan bir şey var. Yanlış görmediysem çok düşük sıralamalarla alıyor halbuki benim netlerim vs. bu üniversiteye göre çok yüksek...

Sanırım bu oluyor yerleşme sırası;

Ekran Resmi 2023-09-17 18.32.32.png

400K ne hocam çok düşükmüş.

Samsun Üniversitesi var aklımda ama kafama takılan bir şey var. Yanlış görmediysem çok düşük sıralamalarla alıyor halbuki benim netlerim vs. bu üniversiteye göre çok yüksek...

Sanırım bu oluyor yerleşme sırası;

Eki Görüntüle 1947419

400k ne hocam çok düşükmüş.

Hocam okuyacaksanız daha iyi üniversitelere bakın. Oradan iş bulmak zor olur.

İnternette Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık Yönetimi bölümünün bu sene 138.866 sıralama ile kapattığı yazıyor ve Havacılık Yönetimi bazında Devlet Üniversiteleri arasındaki en yüksek taban sıralamalı üniversite olarak görünüyor. Attığınız fotoğraf ise YKS 2022 verisidir. Samsun Üniversitesi Havacılık Yönetimi bölümü bu sene 355.462 sıralama ile kapatmış.

Son düzenleme:
Merak ettiğim başka bir konu daha var. Bu alandan pilot olunabildiği söyleniyor fakat çok detaylı bilgi bulamadım. Bir fikriniz var mı?

Merak ettiğim başka bir konu daha var. Bu alandan pilot olunabildiği söyleniyor fakat çok detaylı bilgi bulamadım. Bir fikriniz var mı?
Bir yerde okuduğuma göre bazı üniversitelerde Havacılık Yönetimi bölümünün Pilotaj ile çift ana dal yapma imkanı varmış ama bu imkan tam olarak hangi üniversitede var veya yok bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı