Havit FUXI-H3 oyunda çok kötü ses veriyor

Dün bayağı kullandım ilk kulağıma taktığımda kafamı eski kulaklığım gibi sıkı tutunamadı daha gevşek kaldı ama şu an alıştığımı söyleyebilirim çok sıkmadığı içinde bir süre sonra kafanızda olduğunu unutuyorsunuz. Meğerse eski kulaklığım çok sıkıyormuş zaten değiştirme sebebim de buydu :D

Dongle da problem yok. Kablolu bağladığım zaman da çalıştı. Bluetooth da gayet iyi. 3.5mm i denemedim. Bağlantı konusunda en beğendim nokta dongle ile BT arasındaki inanılmaz geçiş hızı oldu telefonumda kullanmak istediğim zaman çok hızlı şekilde 2 cihaz arasında geçiş yapabiliyorum. Şarjı bitti diyelim hemen kablolu şekilde kullanabilirsiniz aynı anda şarjda oluyor böyle olunca da şarj bitti derdi olmuyor. Kablolarında örgülü olması iyi olmuş. Dışarıdan örgülü Type-C kablosu almak istesem 100 TL vermem gerekiyor diğer kablo da bir bu kadar eder ürünün fiyatı zaten 1000 TL.

Yukarıdaki yorumda belirttiğim gibi kulaklığın ayar yapacağım bir yazılım bulunmadığı için SS sonar uygulamasını indirdim. Mikrofon ayarlarından clearcast i açtım ekolayzer olarak da balance moduna ayarladım. Arka plandaki sesleri tamamen kesti. Kulaklığı da oynadığım oyuna göre ekolayzer yapıyorum. SS sonar içinde birçok oyunun hazır ekolayzerı var işimi tek tuşla çözüyorum. PUBG ve CS2 de gayet rahat ses kastım.

Ben kulak içi kulaklığımla müzik dinlediğimden ötürü beni müzik konusunda pek tatmin etmedi. Ayrıyeten dışarıya inanılmaz fazla ses veriyor onu da belirteyim yani alınacaksa oyun amaçlı alınmalı kalabalık ortamda BT ile telefona bağlayım müzik dinleyim derseniz yanınızdaki de dinlemiş olur.

Yani özet geçecek olursak fiyatına göre başarılı bir kulaklık alma sebebinizin temelinde kablosuz hafif bir kulaklık kullanmaksa gayet iyi. Bugün Logitech'in en ucuz kablosuz kulaklıklarından biri olan G435 bile bunun 3 katı fiyata satılıyor. 1000 TL verip de Cloud 2 performansı beklemezseniz gayet tatmin ediyor :). Bu fiyata herhangi bir kablosuz alternatifi var mı? Hayır yok rakipsiz bir kulaklık.

H2002D yerine alınır diyorsunuz hocam video film vs için.

H2002D yerine alınır diyorsunuz hocam video film vs için.

Karşılaştırdığın model kablolu bir model ve aynı fiyata satılıyor. Yapısı gereği ses performansı daha iyidir. Gördüğüm kadarıyla aynı mikrofona sahipler. Ses performansı konusunda taviz verebilirim kablosuz ve hafif olsun derseniz fuxi H3 alınabilir. Ben alabileceğim maksimum performansı istiyorum konfor ve kablolu bağlantı olması önemli değil derseniz H2000D. İkisini karşılaştırmakta pek mantıklı değil. Kablosuz her zaman pahalı olur. Mesela Cloud 3 3200 TL. Cloud 3 Wireless 5300 TL. Yani fuxi H3 ve H2000D eşit performansta olsa aynı fiyata alamazsın.

Karşılaştırdığın model kablolu bir model ve aynı fiyata satılıyor. Yapısı gereği ses performansı daha iyidir. Gördüğüm kadarıyla aynı mikrofona sahipler. Ses performansı konusunda taviz verebilirim kablosuz ve hafif olsun derseniz fuxi H3 alınabilir. Ben alabileceğim maksimum performansı istiyorum konfor ve kablolu bağlantı olması önemli değil derseniz H2000D. İkisini karşılaştırmakta pek mantıklı değil. Kablosuz her zaman pahalı olur. Mesela Cloud 3 3200 TL. Cloud 3 Wireless 5300 TL. Yani fuxi H3 ve H2000D eşit performansta olsa aynı fiyata alamazsın.

Şu anda kullandığım kulaklık Rampage SN-RU2 hocam :D bundan daha iyidir ses kalitesi değil mi?

Geri
Yukarı