Hayat Sizi Nereye Götürüyor?

Ertugrul1403

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/AVR
Evet sosyal okuyucuları, sorum tamda başlıktaki gibi. Bazı insanlar kadere inanmıyor fakat ben aksine inanıyorum, hayat ne isterse o oluyor dünyada,siz mühendis olmak isteseniz bile hayat sizi gerekirse çöpçü yapıyor ve size dersinizi veriyor sonra da sıradaki derse geçiyor. Ruh eşinizi aramaya çalışsanız bile hayat buna engel olup yine de size dersinizi veriyor. Buna dayanamayıp intihar edenler çoğalıyor yavaş yavaş, sürekli istediği olsun isteyenler var bu dünyada, veya benim başıma neden bu geldi diye sızlanıp duran insanlar var. Ben işin sırrını çözdüm: plansızlık. Evet, hiçbir zaman plan yapmayın, çünkü planınız asla tutmayacak ve hayat size istediğinizin tam tersi bir şey ile karşı karşıya bırakacak, okusanız da çaba verseniz de boş, bırakın hayat akıp gitsin,siz sadece izleyin bir film gibi. Ben hayatımdan memnunum, neden? Çünkü plan yapmıyorum, sabah iş akşam ev, hayatım o kadar monoton ki beynim her işi kendi yapar oldu, sabah alarm çalmasa dahi kalkıyorum o derece, o yüzden saldım gitti. Geleceğimi düşünmüyorum, çünkü geçmişe bir göz attığımda buraları hayal edemezdim o derece Sizin görüşlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ölüme götürür sadece bu hayat

Hayat beni çok güzel bir yere götürüyor. Süper güç olacağız! 10 Kasım 2023 tarihinde Beyaz Camii'de (Eski adıyla Beyaz Saray) Yeni Dünya'da ilk kez alnımız secdeye ulaşacak.

Ben de plan yapmıyorum ama her zaman bütün ihtimalleri düşünüyorum.

Şöyle mesela geçen sefer bir olay da 5 ihtimal vardı ve ben hepsini düşündüğüm için direkt bir sonraki aşamaya hızlı geçtim.
Ama denk gelen ihtimal en kötü olandı.

Hayat beni aslında istediğim ama hazır hissetmediğim bir serüvene sürüklüyor ancak dediğim gibi hazır hissetmiyorum.

Bu süreçte kendi kendime neler yapabileceğimi, kapasitemi belirlemeli ve kendimi çok iyi hazırlamam lazım.
Ancak imkanlar buna el vermiyor gibi.

Kötü yerlere. Hayattan keyif almadığım yerlere. Bu sıralar her şeyi sorguluyorum. Okula gitmek bana göre artık saçmalık haline geldi. Farklı seviyelerde ve her türlü insanla aynı yerde aynı eğitimi almak saçma geliyor. Oralarda iyice ahlakımızı bozuyoruz. Saçma sapan insanlarla ve dünyanın bu saçma sapan düzenine boyun eğen insanlarla... Artık cidden sıkıldım. Keyif almadan bir şey yapmak cidden zormuş... Daha çok şey anlatmak isterdim. Ama uyku saatim geldi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…