Hayatımda ilk kez spor salonuna gideceğim

metekaya506

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba direkt konuya atlayayım. Yazın ben arkadaşımla beraber bir spor salonuna yazılacağız salonu daha belirlemedik ama bu hafta sonu seçeceğiz bir tane. Benim şu an yağ oranım %28 vücudum göbekli, belim yandan yağlı kollarim hafif yagdan sallanıyor ve en kötüsü göğüslerim çok büyük. Göğüslerimin şekli neredeyse piramit olacak üçgen bir yapısı var bu yüzden biraz utanıyorum salonun ortamı nasıl? Çok dalga geçilir miyim? Gibi sorular dolaşıyor aklımda hep çünkü görüyorum internette illaki her salonda en az birkaç tane canavar gibi adamlar falan var veya fit olan var onlardan çok utanıyorum. Bir de şu hareketi yanlış yapıyorsuncular var onların gazabından falan korkuyorum da nasıl insanları yani iyi mi? Kötü mü? Başlangıçta insanlarla falan nasıl olmalıyım? Ne tür tipler falan var? Ortamı nasıl anlatabilir misiniz? Bilgi edinerek girmiş olayım salona hareketleri falan daha araştırmadım ağırsağlamın 5 çarpı 5 diye bir programı varmış içine bakmadım hiç de onunla başlayacağım gibi salon adabı falan diyorlar onları anlatabilir misiniz? Bir de şeyi de soracağım bilgili olanlara örneğin ben internetten hesapladım dedi ki yağ yakmak için 1900 kalori günlük alman lazım dedi. Ben de günlük 1500 aldım ama makrolar eksik bunu yag yakmak icin 1900'e tamamlamam lazım mı? Bir de diğer bir durum var 1500 aldım ama makrolar tamam o zaman 1900'e tamamlamama gerek var mı? Son olarak da yağ yakmak için de alınması gereken protein miktarı varmış onda günlük protein açığı olursa doldurmak için protein tozu satın alayım mı? Yoksa açık bırakıp öbür güne mi geçeyim? Şimdi başlamadım ama hep bir protein açığı oluşuyor çünkü.

Son düzenleme:
Kimse kimseye laf atmaz öyle aman aman şehir efsanesi gibi bir şey o. Kendiniz diğerlerine bulaşmadan düzgünce sporunu yaparsa kimse de bir şey demez. Ha hareketi yanlış yaparsanız uyarılırsınız o kadar o da sizi düşündüklerinden. Ekstra olarak kimse bu dünyaya canavar gibi vücutla ya da fit vücutla gelmiyor. Hepsi ya başladığında sizin gibi veya size benzer haldeydi.

Kendi salonumdan gördüğüm ve yaşadığım kadarıyla kimse kimseye laf atmıyor yada dalga geçmiyor. Sonuçta oradaki herkes kendini geliştirmek için orda ve hepsi benzer yollardan geçti. Yanlış yaptığın yada bilmediğin bir harekette yardım eden sıcak kanlı ve büyük kalıplı adamlar oluyor genelde:)

Yeni konular

Geri
Yukarı