Hayattan zevk almamak

Mehmetxqqq

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Aile baskısında çok sıkıldım ailem zaten beni sevmiyor tek amaçları lise okutup bir işe vermek. Yani açıkçası yaşamak için hiç nedenim yok sevgilim yok param yok. Tek tesellim bilgisayar oyunları. Ben çok sıkıldım bunaldım artık yeter hiçbir şeyden zevk alamıyorum. Defalarca bu psikolojiden çıkmaya çalıştım olmadı. Derste sürekli gülen sınıfın komik adamı olarak bilinen biri olarak artık çok yaralı biri oldum. Ayrıca unutkanlığım ve dikkat eksikliğim var derste yapamiyorum. Öneriniz nedir ne yapayım?

Gyme git bro bas.

sen aynı bensin dehb hastalığın olabilir geçen hafta senin yaşadığın sorunlardan dolayı hastaneye kontrole gittim ruh sağlığımın iyi olmadığını ve dehb hastası olduğumu söylediler stres yapma knk aklından olursun cidden ben birde staj yapıyorum ordada azarlanıyorum amelelik yaptırıyorlar elektrik stajında 2 ay sonra kurtulmak istiyorum şu istanbuldan nefret ettim artık etimle kemiğimle nefret ettim.

Hocam bahsettiğiniz dehb hayattan zevk alamanın pek alakası yok bende dehb yıllardır var bende de oluyor hayattan zevk alamama durumu geçip gidiyor

Marcus Aurelius, Seneca, Epiktetos oku, onlar da yardım etmezse Dostoyevski tavsiye ederim, onunla da düzlüğe çıkamazsan Albert Camus ile anlamsız hayatı sevmeyi deneyebilirsin.

Gyme git bro bas.
Çok pahalı ya
Dehb nasıl bı hastalik

Mehmet inanır mısın bir yerden sonra hepimizin yaşamak için bir nedeni kalmıyor. Bunu sen oluşturacaksın. Ailenin daha küçük yaşlarda üstüne gelmesi, soğutması kaldırması zor bir şey. Eğer kendini boğulmaktan kurtarıp, herkese rest çekip kendi ayakların üstünde durmayı başarırsan yaşamak için nedenini kendin belirlemeye başlayacaksın. Şimdilik kendi ayakların üstünde durmayı hedef haline getirebilirsin kendine. Daha sonra sevdiğin insanlarla mutlu anılar biriktirmeyi hedefleyebilirsin. Bu tamamen sana kalmış. Buradaki hiçbir tavsiye senin kendine verebileceğin desteği sağlayamaz. Herkesten, her şeyden önce sen varsın bu hep böyle kalsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…