Hayırlı Ramazanlar

Ya o değil de kardeşi olanlar yaşadı. Biz tek çocuğuz, halen daha aç aç pide sırasında ben bekliyorum, ölene kadar da ben bekleyeceğim
Eskiden çakallık yapıp ezan okunduğu vakit bisiklet ile uçaraktan gidip alıp geliyordum.
Şuan onu da yemiyorlar, ezan okunduğu vakte pide kalmıyor.

Birde o ; Pide kuyruğuna yeni katılırken bir akrabanız sizi görünce "Pide almaya mı geldin Gökhançım" demesi yok mu? O kişinin orucu hakkıyla tuttuğunuz göstergesi tam olarak.
Bizim kömürlüğün duvarlar soyulmaya başladı, sıva almaya mı geldim dememi bekliyorsun abi, aç aç insanı neden yoruyorsun

Pide sırası beklemek ayrı dert bir de ayrı güzeldi eskiden be . Sırada olan muhabbet hele ezan okununca, fırın çalışanlarının su dağıtması. Pide alanların ezanı duyunca fazla alıp insanlara koparıp vermesi. Yurdum insani ne güzelmiş valla ya eskiden. Şimdi sırada muhabbet bile yok. Yine o eskilerden mahallede hala kalanlar var fakat onlarda yaşlanmaya başlamış gelmiyorlar. Eminim 70-80 yıllarında daha güzeldir. Benim bahsettiğim 2000 yılları bundan 15-16 sene öncesi... Giderken ardından hüzünlendiren bir Ramazan daha hoşgeldi .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…