Haylou GT1 Pro Bluetooth kulaklık ses azalması

MytthArrow

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha yeni aldım sayılır, bazen sesi anlam veremediğim şekilde azalıyor, sesi çok değişik bir kalıpla geliyor. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses hafif cızırtılı oluyor mu azalırken? Benim Gt1 XR'ımda öyle oluyordu bunun nedeni kulaklığın kulak içi basıncı dışarı aktaracak vent sistemi tıkanmış olabilir. Ben o deliği iğne ile açtım size fotoğraf gönderirim oradan bakarak siz de deneyebilirsiniz. Bende o sorun geçti nerdeyse iade ediyordum.

Cızırtı değil de tabiri caizse, hayalet sesi gibi bir Ses'e benziyor ses, o dediğiniz yer tıkanmış mıdır bilmiyorum, mümkünse olur tabii.

20210830_122019.jpg
20210830_122052.jpg

Geç yazdığım için üzgünüm. Umarım görülebiliyordur. Silikonu çıkardığınızda küçük bir delik var oranın içine iğneyi iyice sokun ve döndürün. Böylece kulak ile sürücü arasındaki basınç bu delikten dışarı aktarılacak.

Eki Görüntüle 1152943Eki Görüntüle 1152945
Geç yazdığım için üzgünüm. Umarım görülebiliyordur. Silikonu çıkardığınızda küçük bir delik var oranın içine iğneyi iyice sokun ve döndürün. Böylece kulak ile sürücü arasındaki basınç bu delikten dışarı aktarılacak.

Hocam Haylou T15'de hafiften problemim vardı dediğiniz yöntemi denedim ve bir şeyi delmiş gibi hissettim tam olarak yaptığımız şey nedir?

Hocam Haylou T15'de hafiften problemim vardı dediğiniz yöntemi denedim ve bir şeyi delmiş gibi hissettim tam olarak yaptığımız şey nedir?
Eğer doğru deliğe yaptıysanız yapılan şey kulaklığın kendi basınç dengeleme sistemi var bu da kulakla sürücü arasında sıkışan havayı dışarı tahliye etmeye yarayan o deliktir. Bazen bu delik tıkanabiliyor veya fabrika hatası olabiliyor. Ben ilk aldığım GT1 modelinde herhangi bir kulak basınç sorunum yoktu sonra XR modelini alınca kulağımda basınçla cızırtılı bir ses azalması oldu. Özellikle başımı sağa sola çevirince oluyordu. İlk başta iade edecektim sonra vazgeçip o deliği iğneyle temizleyip biraz da genişlettim ve şu anda o sorundan eser yok. Ancak her ses kısıklığının sebebi bu değildir bu sadece aniden ses kısılması ve basınç sonucu sürücünün düzgün çalışmaması gibi sorunumu çözdü. Deldiğiniz bir şeyin olmaması gerekiyor orası sadece küçük bir delikti. Yüksek ihtimal tıkanıklığı açmışsınızdır. Ancak iğneyi içinde gezdiriken dikkatli olun kualklık sürücüsüne zarar vermesin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı