Çözüldü Hazır RX 6700XT sistem BIOS'a girmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

PORSHİUS

Kilopat
Hazir sistemim geldi sadece ekran kartini (RX 6700 XT) baglayip kurdum. Daha sistem falan da yuklemedim. Monitörü (MSİ OPTİX G27) bagladim fakat BİOS'a giremiyorum. Anakart ASUS Prime B450M-K II, F8 ve ESC tuslarina bastim ama menü açılmıyor. Nerede yanlis yaptim acaba? Sadece ekran kartini bagladim ve bir de monitoru baska bir islem yapmadim. Kasanin icine baktığımda galiba ekran kartinin uzerinde turuncu bir isik yanip sonuyor. Anakartta olabilir camdan net göremiyorum.

Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistem bileşenleri nedir? Fişten çekin ve açma kapama düğmesine uzun basın bırakın. Yine de olmazsa fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.
Tamam hocam hallettim ekran kartina pin kablolarinin takilmasi gerekiyormus.

@The Theseus GT 730 sisteminden direkt buna geçmişim olacak o kadar. 😂
Sistem bileşenleri nedir? Fişten çekin ve açma kapama düğmesine uzun basın bırakın. Yine de olmazsa fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

Tamam hocam hallettim ekran kartina pin kablolarinin takilmasi gerekiyormus.

@The Theseus GT 730 sisteminden direkt buna geçmişim olacak o kadar. 😂

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı