Çözüldü Hazır sistem açılırken BIOS gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dalgınn

Femtopat
Merhaba öncelikle ben hazır sistem satın aldım ve bilgisayar acılırken bios ekranı
hiç gelmiyor ve f2 ve del tuşlarına basıpda giremiyorum benim monitöre giden kablo dvı
herkes kablodan olabilir dedi onun için sizlere sormak istedim bilgisayar acılıyor sadece bios ekranı gelirken sıyah ekranda duruyor gelmiyor direk acılıyor ama del ve f2 tuşlarına basdıgımda öylece sıyah ekranda duruyor

Sistemim
anakart: PRIME H610M-K D4
işlemci: İ3 12100f
ekran kartı: geforce rtx 3050
ram: 16 gb 3200 mhz
işletim sistemi: windows 10 pro

Çözüm
Merhaba öncelikle ben hazır sistem satın aldım ve bilgisayar acılırken BIOS ekranı.
Hiç gelmiyor ve F2 ve del tuşlarına basıpda giremiyorum benim monitöre giden kablo DVI.
Herkes kablodan olabilir dedi onun için sizlere sormak istedim bilgisayar acılıyor sadece BIOS ekranı gelirken sıyah ekranda duruyor gelmiyor direk acılıyor ama del ve F2 tuşlarına basdıgımda öylece sıyah ekranda duruyor.

Sistemim.
Anakart: Prime H610M-K D4.
İşlemci: i3 12100F.
Ekran kartı: GeForce RTX 3050.
RAM: 16 GB 3200 MHz.
İşletim sistemi: Windows 10 Pro.

Çözdüm, sorun kablodanmış. HDMI monitöre takdım düzeldi.
uefı oalrakda girdim acmıyor fast boot kapatılması lazım galiba
Windows üzerinden de bios menüsüne girmediyseniz anakart üzerinde yer alan bellekleri sökün sonra tekrardan takın anakart donanım değişikliği olduğunu var sayıp ilk açılışta sizden boot veya bios menüsüne girmenizi isteyecektir.

Bu işlem öncesinde güç kaynağının fişi çekili olsun ve kondansatörleri boşaltmak için bir kaç defa kasa üzerinde yer alan güç tuşuna basın daha sonra bahsettiğim işlemi yapın.

Merhaba öncelikle ben hazır sistem satın aldım ve bilgisayar acılırken BIOS ekranı.
Hiç gelmiyor ve F2 ve del tuşlarına basıpda giremiyorum benim monitöre giden kablo DVI.
Herkes kablodan olabilir dedi onun için sizlere sormak istedim bilgisayar acılıyor sadece BIOS ekranı gelirken sıyah ekranda duruyor gelmiyor direk acılıyor ama del ve F2 tuşlarına basdıgımda öylece sıyah ekranda duruyor.

Sistemim.
Anakart: Prime H610M-K D4.
İşlemci: i3 12100F.
Ekran kartı: GeForce RTX 3050.
RAM: 16 GB 3200 MHz.
İşletim sistemi: Windows 10 Pro.

Çözdüm, sorun kablodanmış. HDMI monitöre takdım düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı