Hazır Sistem Alırken İşlemci mi yoksa Anakart mı Yükseltilmeli?

mertbektas12

Hectopat
Arkadaşlar merhaba hazır bir sistem alıyorum 300 TL ekstra yapabilirim sizce hangisini yükseltmeliyim?
Anakart şu an bu:
Bu modele mi yükseltmeliyim:

Yoksa işlemciyi Ryzen 5 2600'den 2600X'e mi yükseltmeliyim?
SSD'yi M.2 256 GB'ye yükseltiyorum RAM'i de şimdilik 8'e düşürüyorum birkaç ay içinde 16 yapıp normal bir SSD daha almayı planlıyorum.

Kasa da bu:

Birazcık daha artırıp bütçeyi, işlemciyi 3600 yaparsanız çok ciddi anlamda performans artışı yaşarsınız. 500 TL vererek diğer herhangi bir parça yükseltmesi ile bu performans artışını yaşayamazsınız.

Birazcık daha artırıp bütçeyi, işlemciyi 3600 yaparsanız çok ciddi anlamda performans artışı yaşarsınız. 500 TL vererek diğer herhangi bir parça yükseltmesi ile bu performans artışını yaşayamazsınız.
3600 yaptığım taktirde anakartın böyle kalması sıkıntı yaratmaz mı? 2 ram slotu uzun süre yeterli olur diye düşünüyorum ama anakartın geri kalan özellikleri arasındaki farkı 3600 kapatabilir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı