Hazır Sistemde Fanın Çalışmaması

bed0v1

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir hafta kadar önce İtopya'dan yeni sistem aldım ve dün elime geçti. Kasada 3 tane fan var, biri benim ekstradan eklettirdiğim, diğerleri de kasa da zaten olan fanlar. Kasanın kendi fanlarından biri ne yaparsam yapıyım çalışmıyor, Kabloları vs. takılı fakat çalışmıyor, yardım ederseniz sevinirim. Ayrıca İtopya hazır sistemleri göndermeden test etmiyor muydu?

WhatsApp Image 2019-05-29 at 19.29.25.jpeg
WhatsApp Image 2019-05-29 at 19.29.24.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. O çalışmayan fanın üzerindeki yapıştırmalı olan etiketi elinizle çıkarıp, fana gelen 3 adet kablodan (siyah, sarı, kırmızı) brushless motora (ortada yuvarlak ve siyah termo-plastikle kaplı) olan girişte, lehim yerlerine olan irtibatta, bu kablolardan herhangi birinde kopma veya lehim ayrılması durumu var mıdır, bir bakar mısınız? Belki nakliyat sırasında kopmuş da olabilir, kırmızı ve siyah kablodan biri kopmuşsa bu fan motoru DC elektriği hiç alamaz. Bir de fanların geçmeli fişlerinin anakarttaki fan çıkış pinlerine (anakartın devre şemasında FAN 1, FAN 2, FAN 3, vb. şeklinde) bunların çok doğru bağlandığından emin olun. Anakartın görsel eleman yerleşim şemasının olduğu ve anakartta fan bağlanacak pin yerlerinin kontrolünü, kendi kullanım kılavuzundan da yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı