Hazır sistemlerde defolu ürünler mi kullanılıyor?

Makaleler
1
Bilgisayar almayı düşünüyorum. Fakat parça parça mı yoksa hazır bir şekilde zahmetsiz olarak mı alsam henüz karar veremedim. Bugün meşhur bir sosyal medya sitesinde bir bilgisayar / hazır sistem üstüne ürün satan şirketle alakalı girdileri okurken şöyle bir yorum gördüm. Bunun doğruluk payı var mıdır?

231312.PNG

Dosya Ekleri

• 1692694084579.png
    1692694084579.png
    23,8 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Hayir, sacmalik. Her firma ayni degil. Yuz binlerce, milyarlarca insan hazir sistem aliyor. İlla birkac kisinin kargosu patlak gelebilir. Ee, ne yapalim simdi? Pasalar gibi hazir sistem alabilirsin. Toplamaya karsi fiyat avantaji var.

Kanka hazır sistemlerde eğer hepsiburada gibi yerlerden alıyorsan Turbox falan gibi duyulmadık marmalardan alırsan defolu gönderilebiliyor.

İade ürün yollamaları şirketin sorunu değil, ülkenin canı sıkılan iade edebilir kanunundan kaynaklı.
%3 yeniden stoğa alma bedeliyle kargo bedelini alıcıya fatura etseler (keyfi iadelerde) bir sonraki alıcı da başkasının iadesini almamış olur.
Bu durum her şirkette var. Hatta şöyle söyleyeyim, mahalle bilgisayarcılarında daha nadir olur ama internette olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı