HD 4850 mi HD 5670 mi?

salihkars66

Hectopat
Yer
Yozgat
Merhaba arkadaşlar.

Recep Baltaş ve Ali Güngör abilerimizin şubat ayında çektiği ekran kartı satın alma rehberi videosunu yeni izledim.

Ve birkaç soru kaldı aklımda.

Sistemim :

-P5KPL-AM SE Anakart
-İntel Core Dua E7400 2.80 GHZ işlemci (çift çekirdek)
-800 MHZ 4 GB RAM
-250 WATT Güç kaynağı
-500 GB harddisk

Geçenlerde ekran kartı fanım bozulmuş. Değiştirirken bir aksilik oldu ve ekran kartım yandı (ASUS NVDİA 9400 GT 1 GB 128 BİT)
Bende yeni bir ekran kartı aldım (Ati Readon HD 4850 VTX marka 1 GB 256 BİT DDR5)
Güç kağdağımın yetmediğini öğrendim çok üzüldüm tam performans alamadığımdan.
Ve bir arkadaşımın ekran kartı ile takas ettik (onun sistemi daha iyi 500 WATT power İ3 işlemci 12 GB 1333 MHZ RAM)
Benim RAM'larım DDR2 Onunki ise DDR3 anakartı bile benimkinden daha üst bir model. Bu benim yeni aldığım ekran kartı onun sisteminde benim sistemimden daha iyi çalışırmı ilk sorum ?

Ve onun bana verdiği erkan kartı Ati Readon DDR3 1 GB 128 BİT ASUS MARKA bir ekran kartıekran kartlarını kıyaslarsak hangi kart daha iyi ?

ATİ READON HD 4850 1 GB 256 BİT (CPU SICAKLIĞI 45 C normal genellikle fan hızı %44-54 arası
ATİ READON HD 5670 1 GB 128 BİT (CPU SICAKLIĞI 38 C normal genellikle fan hızı %60

çok düşündüm . Özellikle Recep abinin cevaplamasını isterim. Hepinize Saygılar

HD 4850 her halükarda daha iyi bir kart ve o kart senin sistemde düzgün çalışmaz, hatta hiç çalışmaz hiç bir oyunu açamazsın. O sisteme en kötü kartı alsan bile oyunlarda hiç performans alamazsın bunu unut, o kart arkadaşının sisteminde tam olarak düzgün çalışır onun sistemi iyi.

Sana tavsiyem ekran kartını geri al veya sat para da cebinde kalsın düşük bir ekran kartı al sadece ekrana görüntü verme amaçlı.

DDR3 platformunda iyi yonga setlerine sahip bir anakart,işlemci ve DDR3 RAM bellekler al. Daha sonra ekran kartı ve gerekirse PSU gibi donanımlara yüklen.
Temeli sağlama almadan kat çıkma demek istiyorum. Temelini sağlam yapmazsan fazla kat çıkamazsın binaya.
Ancak binanın temeli sağlam olursa göklere kadar yolu var.

4850 bende de vardı. Amcam vermişti ancak ben kullanmadan direk sattım 100 liraya. Sende öyle yap. Temeli sağlama almaya çalış.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı