HD 5770 OC nasıl yapılır?

aesiow

Hectopat
Daha fazla  
HD 5770 bir ekran kartım var eski olduğunu biliyorum, hatırlatmanıza gerek yok. %48 fan hızında kullanıyorum boşta 45 derece civarı. Benim sorum şu; OC yapınca fan hızını kaça kadar arttırmam gerek? Peki arttırsam fanın ömrü çok azalır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
HD 5770 bir ekran kartım var eski olduğunu biliyorum, hatırlatmanıza gerek yok. %48 fan hızında kullanıyorum boşta 45 derece civarı. Benim sorum şu; OC yapınca fan hızını kaça kadar arttırmam gerek? Peki arttırsam fanın ömrü çok azalır mı?
Fan %100 de çalışması için var zaten. Fanları %100 yapın ses rahatsız etmiyor ise. Sıcaklık değeri boşta olan bir ekran kartı için hoş.

Fan hızını sıcaklığın güzel olduğu, fazla da ses çıkartmadığı bir değere getir. Sistemini kullanmadığım için bilmiyorum. Ses seni rahatsız etmiyor ise çek %100'e keyfine bak.

İlk başta sıcaklık değerlerini öğrenmeli, ondan sonra overclock potansiyeline bakmalıyız. MSI Afterburner ve MSI kombustor indir. MSI Afterburner'dan fanlatını %100'e çekip kombustordan benchmark testi yap. 10 Dakika boyunca bekle bakalım sıcaklıklar kaç olacak.

Sıcaklık 60'ın altında : Çok güzel overclock yapılır.
60-70 Overclock yapılabilir
70-80 Fazla yapılmaması tavsiye edilir
80+ Yapmasan daha iyi.
95+ Bence sen overclocktan önce o sistemi soğutmaya çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı