Çözüldü HD 6570 parazitlenme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Chairax

Centipat
Yer
KKTC
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Bugün yeni takdırdığım HD 6570 kartıyla GTA 5 oynuyordum. 2.el bir kart ve aldığım kişi gözümün önünde 2 saat GTA V oynadı bir sorun yoktu. Ben açtım oyunu FPS baktım 55-60 FPS oynuyordum. Tam los angeles plajına geldiğimde story modeda oyun donup AMD sürücüsü yanıt vermeyi kesti dedi. Daha önce 4 ekran kartı denedim hepsinde bu oldu. PC'ye restart attım turkuaz ekranda dondu ve siyah çizgiler vardı. Servise götürdüm. Ne olabilir sizce?

Çözüm
Core temp ile CPU-Z ekran kartın ve işlemcilerin sıcaklık değerlerini ölçmen lazım ve alternatıf anakart programı ındırıp burada paylaşman lazım. Belki sorun ekran kartında değildir anladıgım kadarıyla daha oncekı ekran kartlarında da aynı sorunu yaşamışın. Belki sorun RAM, anakart, işlemci kaynaklı olabilir bunun ıcın bu üçünün değerlerini burada paylaşırsan yardımcı olabiliriz.

Servise verdim :(
Servis aradı ve RAM'de problem var dedi. Sorun çözülmüştür. Yazan arkadaşlar çok teşekkür ederim. Kendinize iyi bakın.
Core temp ile CPU-Z ekran kartın ve işlemcilerin sıcaklık değerlerini ölçmen lazım ve alternatıf anakart programı ındırıp burada paylaşman lazım. Belki sorun ekran kartında değildir anladıgım kadarıyla daha oncekı ekran kartlarında da aynı sorunu yaşamışın. Belki sorun RAM, anakart, işlemci kaynaklı olabilir bunun ıcın bu üçünün değerlerini burada paylaşırsan yardımcı olabiliriz.

Yeni RAM taktık denedik ve parazitlenmenin büyük bir kısmı gitti. Halen daha var ama. Nerde olabilir sorun? Ekran kartında bir sıkıntı yok.
Bilgisayar özellikleri ve işletim sistemini yazarsan yardımcı olabilirim veya olabiliriz.

Intel Core i3 3210 ve 6 GB RAM.
Isınıyordur, onunki kadar iyi bir kasa havalandırman yoktur belki? Belki işlemcin çok isiniyordur. MSI Afterburner indirip değerlere bakar misin?

Onu indirip baktım ilk gördüğümde her şey kilitliydi coreclock falan.
Bilgisayar özelliklerin imzan mı ?
Evet. Sadece ekran kartını değiştim.
Isınıyodur , onunki kadar iyi bi kasa havalandırman yoktur belki?, Belki işlemcin çok isiniyodur. Msi afterburner indirip değerlere bakarmisin.
Kasanın bir çok hava akım yeri var. Bilmiyorum. Önceki ekran kartlarında da yaşadım.

Core temp ile CPU-Z ekran kartın ve işlemcilerin ısı değerlerini ölçmen lazım ve alternatıf anakart programı ındırıp burada paylaşman lazım. Belki sorun ekran kartında değildir anladıgım kadarıyla daha oncekı ekran kartlarındada aynı sorunu yaşamışın. Belki sorun ram,anakart,işlemci kaynaklı olabilir bunun ıcın bu üçünün değerlerini burada paylaşırsan yardımcı olabiliriz.

Servise verdim :(
Servis aradı ve RAM'de problem var dedi. Sorun çözülmüştür. Yazan arkadaşlar çok teşekkür ederim. Kendinize iyi bakın.

Yeni RAM taktık denedik ve parazitlenmenin büyük bir kısmı gitti. Halen daha var ama. Nerde olabilir sorun? Ekran kartında bir sıkıntı yok.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı