HD 6790 ekran kartına 350W PSU yeterli mi?

SalihReizz

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,
2. el aldığım HD 6790 ekran kartım var. Sistemine takacaktım ancak VGA girişi yoktu, bende HDMI dönüştürücü aldım. Ekran kartını sistemime taktığımda, fanın aşırı hızlı döndüğünü ve görüntü gelmediğini farkettim. İlk önce dönüştürücüyü evdeki diğer cihazlar ile test ettim. Bir sorun gözükmüyordu. Sizce sorun ne olabilir? Ezcool marka 350W PSU kullanıyorum sizce bu yetersiz gelmiş olabilir mi? Ya da HDMI girişi mi bozuk? (Ekran kartında 2 adet 6 pin girişi var 1'i PSU kendi kablosu ile diğeri dönüştürücü ile bağlı)

Ekran kartı yükteyken fazla güç çeker, boştayken görüntü verecektir tüketimi az. Dönüştürücüyü kontrol et ve BIOS'u pili söküp 2-3 dakika sonra geri takarak sıfırla.
6 pin dönüştürücüsünü nasıl test edebilirim?

Sorunu halen çözmüş değilim. Dönüştürücünün linki bu:
Acaba tek Molex olduğu için mi sorun yaratıyor? Anlamış değilim. Yardımcı olabilen varsa, sevinirim. Konu halen günceldir.
Bu arada PSU üzerindeki 12V değerleri şöyle:
-329W
-18A

İşlemcim de Q9400, 95W çekimi var. O yüzden yetmiyor olabilme ihtimali var mıdır?

Son düzenleme:
Bu konuda benzer bir sorunu anlatmıştım aynı dediğin gibiydi dönüştürücü diğer aygıtlarda çalışıyor ancak ekran kartında çalışmıyordu. DVI-D dönüştürücü alıp sorunu çözdüm denemeni tavsiye ederim.

Geri
Yukarı