HD 7500-7600 ekran kartı sorunu

Pingli Admin

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartı Driver yüklü olunca ekranımda sürekli çizgiler çıkmakta. Olay tam şöyle oldu benim laptopumun menteşe kısmı kırık bende silikonla yapıştırıyorum kapağı açtım silikonları yapıştırdım. Geri kapattım fakat kapatmadan önce yanlışlıkla 1 kaç kez laptopum fişini çektim prize takılıydı. Sonra ekranı açtığımda ise yeşil noktalar renk bozulmaları çizgiler oluştu. Fan her fazla çalışma haraketinde sürekli tekrar etmekte. Bende Driver'i kaldırmak için güvenli modda girdim güvenli modda kaldırdım. Güvenli modda böyle bir sorun olmadı ayrıca bilgisayar açılırken veya kapanırkende böyle bir sorun yok. Driver kalkınca laptop gene normal oldu fakat Driver'ı yükleyince gene aynı sorun devam etti kendim yükledim Windows otomatik yükledi gene aynı sorun oldu. Termal macun fan temizliği yaptım ama gene aynı sorun. Formatladım gene aynı sorun nedir? Bu içini açma olayı olduğunda ekran kartına hiçbirşekilde dokunulmadı üzerinde soğutucusu var. Ekran kartı laptobuma tümleşiktir. AMD Radeon HD 7500-7600.

Son düzenleme:
"lapyopum"moderatörler buraya.
Değiller dostum genellikle.
Kanka dışarı çıkamıyoruz karantina var can havliye telefondan yazıyorum senin takıldığın şu zamanda yazım hatasımı yapma kurban olayım ya.
Dostum senlik bir problem değil. Düzenlemesi gerekenlere sesleniyor adam. Driver kurulu değilken görüntü güzel. Driver kurduğunda görüntü bozuluyor. Dahili ekran kartın varsa ekran kartı arızası gibi duruyor.

Sizin sorununuzun çözümü "Fırınlama" dediğimiz ısıl işlem uygulamasıdır. Bu işlem, Bilgisayarın içini açıp Video Kartı çipine belli bir sıcaklıkta ısı uygulayarak Video Kartının lehim noktalarının tekrar birbirine etkileşim kurmasını sağlamaya yarayan bir yöntemdir. Teknik bilgiye sahip değilseniz alttaki videodaki yöntemleri izleyerek bilgisayarın içini açmadan sorunu çözebilirsiniz. Sıcak Hava Makinesine sahipseniz makul bir sıcaklıkta kendiniz anakart üzerine de yapabilirsiniz ama ben bu yöntemi tavsiye ediyorum. BU YAPILAN İŞLEM(LER) KONUSUNDA KENDİNİZ SORUMLUSUNUZ.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı