HD 7640G ve HD 8570M dizüstü bilgisayarda mavi ekran hatası

Monomour

Decapat
Resimde de görüldüğü üzere 2 adet ekran kartı var laptopumda. İnternette çok arasam da sonuç bulamadım. O yüzden yazma gereği duydum. Şimdiden teşekkürler.

1) Ekran kartının güncel versiyonunu AMD ya da Lenovo sitesinden indirdiğim zaman PC sürekli mavi ekran verip reset atıyor. Ne zaman açılsa ortalama 10 dk sonra kadar hep mavi ekran hatası alıyorum. Sırf bu yüzden ben ekran kartını güncelleyemiyorum, silip eski versiyona dönmek zorunda kalıyorum. Çözümü var mıdır?

Oyun oynayamaz hale geldim. Among Us bile oynayamıyorum. En son Frostpunk aldım ona da giremiyorum.

Dosya Ekleri

• donanim.png
    donanim.png
    3,8 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows sürümünüzden kaynaklanıyor olabilir. Bir de AMD'nin driverlarında çoğu zaman sıkıntı olabiliyor. Eski ama kararlı olduğunu bildiğiniz veya bulduğunuz bir driveri yükleyip kurun. (Tavsiyem böyle eski nesil kartlar için Windows 7 olacaktır.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir sıkıntı var. Benim laptop modelim dışında hiçbir yerde bu iki ekran kartı Dual kullanılmamış. O yüzden güvenilir driver bulamıyorum ve Windows 7'ye de geçmek istemiyorum çünkü hem Windows10 orijinal hem de Linux falan da yüklü. Çok uğraştırır. Zaten işten dolayı çok vaktim kalmıyor bir de ona uğraşmak istemiyorum. Gene de teşekkür ederim. En son çare olarak denerim.

Geri
Yukarı