HD 7670M ve i7-3630QM PUBG Lite'da Düşük FPS

Onur Uzun

Hectopat
  • AMD Radeon HD 7670M ve Intel HD 4000 ekran kartı
  • i7 3630QM işlemci
  • 8 GB RAM
  • Windows 10 64 Bit
Laptop'um var AMD'nin sitesinden en son driveri yükledim. Intel ekran kartını ise devre dışı bıraktım. PUBG Lite oyununda 20 FPS alıyorum. Eski laptopumda bunun aynısı fakat içinde sadece AMD ekran kartı vardı ve 60 FPS sabit alıyordum. Bu laptopta AMD catalyst Center'a girmeye çalıştığımda 'no AMD Graphics driver is installed' hatasını alıyorum yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizden daha düşük bilgisayarım var.
En düşük ayar 60 FPS alıyorum.(Sabit)

Ve AMD CATALYST hatası için güncel bir AMD CATALYST driver ı indirin.

HD7670M olarak görünüyorsa Driver'ı silip 15.7.1 Driver sürücüsünü yükleyeceksiniz ancak o zaman Catalyst Control Center açılır.
Aynı bilgisayara bende sahibim fakat bende hiçbir zaman Intel HD 4000 entegre grafik sürücüsünü aygıt yöneticisinden göstermedi(2015 yılından beridir).Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

• AMD Radeon HD 7670M ve Intel HD 4000 ekran kartı
  • i7 3630QM işlemci
  • 8 GB RAM
  • Windows 10 64 Bit
laptop'um var AMD'nin sitesinden en son driveri yükledim. Intel ekran kartını ise devre dışı bıraktım. PUBG Lite oyununda 20 FPS alıyorum. Eski laptopumda bunun aynısı fakat içinde sadece AMD ekran kartı vardı ve 60 FPS sabit alıyordum. Bu laptopta AMD Catalyst Center'a girmeye çalıştığımda 'no AMD Graphics driver is installed' hatasını alıyorum.

Bu konunun üstünden bayağı geçmiş ama ben yine de nasıl yapılacağını söyliyeyim. Zaten bende bugün çözdüm sorunu. Sorun şu AMD'in güncel driveri GPU'yu 20FPS'te kitliyor. Yeni driver sıkıntılı yani. Bu vereceğim videoda ise eski driveri indirme linki var. İlk önce DDU ile AMD driverınızı kaldırın. Sonra bu videodaki driver yükleyin. Sorun tamamiyle ortadan kalkıyor. Dün yaptım. Bugün testini yaptım oyun yüksek ayarlarda 50-60FPS 1280X720'de mis gibi oynanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HD7670M olarak görünüyorsa Driver'ı silip 15.7.1 driver sürücüsünü yükleyeceksiniz ancak o zaman Catalyst Control Center açılır.
Aynı bilgisayara bende sahibim fakat bende hiçbir zaman Intel HD 4000 entegre grafik sürücüsünü aygıt yöneticisinden göstermedi(2015 yılından beridir).Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

Driver böyle virüslü gibi korkutacak gibi duruyor ama hiçbir sıkıntı yok güvenebilirsiniz 560 MB civarı bir şey inecek.
İnen bu şey Launcher gibi bir şey var orada da driverları falan indirecek. Sonra cye driver diye bir klasör açılayacak oradan AMD'in driverını indireceksin. Eğer isterseniz mailinize direk driver kurma exesini atarım.

Geri
Yukarı