HD 7750 Sistem CS:GO kasma sorunu

Dogusyagmur

Hectopat
Daha fazla  
CS:GO'da sistemim yeterli olmasına rağmen kasma takılma yaşıyorum. Oyun içerisinde +graph yazdıktan sonra cıkan sonuçlardaki sv var değerleri 10 un altına inmiyor ve kasma yaratıyor. Defalarca format atmama rağmen işletim sistemi değiştirmeme rağmen sorun devam ediyor.
Sistem:
* DDR3
* AMD fx 4300 4 çekirdek işlemci 3.80 GHz
* AMD HD 7750 2 GB 128 bit ekran kartı
* M5A97 EVO Anakart
Ekran Görüntüsü (1).png
Ekran Görüntüsü (3).png
Ekran Görüntüsü (5).png
Ekran Görüntüsü (6).png
Ekran Görüntüsü (9).png
Ekran Görüntüsü (5).png
Ekran Görüntüsü (10).png
Ekran Görüntüsü (11).png
Ekran Görüntüsü (13).png
Ekran Görüntüsü (14).png

Cs ayarlarından çoklu çekirdek kullanımı kapalı ise aç. Sonra steam>cs go,sağ tık , özellikler> başlatma seçeneklerine gel ve şu komutları yaz. ''-freq 75 (monitörün kaç hertz ise o kadar yaz) -high (işlemcide cs go ya öncelik atar) -nojoy (oyun kumandasını kapatır)-threads 4 (işlemcin 4 çekirdekli sanırsam, bu kod ise çoklu çekirdek kullanımını cs go da arttırıyor ) yine olmazsa yazarsın.

CS-GO işlemciye yüklenen bir oyundur, İşlemciniz artık tamamen ölü bir işlemcidir. En az FX-6300'e yükseltirseniz FPS sorununuz düzelecektir, Grafik ayarlarını yükseltmeyi unutmayın.
Özellikle format sonrası 150 fps civarı kasmadan akıcı şekilde 1 ay önce oynuyordum bu sorun windows 7 den win 8.1 e geçtikten sonra basladı diye düşünüyorum ama tekrar windows 7 ye geçmeme rağmen sorun çözülememişti.

Cs ayarlarından çoklu çekirdek kullanımı kapalı ise aç. Sonra steam>cs go,sağ tık , özellikler> başlatma seçeneklerine gel ve şu komutları yaz. ''-freq 75 (monitörün kaç hertz ise o kadar yaz) -high (işlemcide cs go ya öncelik atar) -nojoy (oyun kumandasını kapatır)-threads 4 (işlemcin 4 çekirdekli sanırsam, bu kod ise çoklu çekirdek kullanımını cs go da arttırıyor ) yine olmazsa yazarsın.
Dediklerini aynen yaptım ama sonuç malesef aynı.

Attığın fotoyu inceledim ve şunu farkettim.Ekran kartın gücünün %25 ini kullanabiliyor. Sorunun işlemcinin ekran kartını besleyememesi veya ekran kartında bir sıkıntı var. windows ayarlarıyla falan düzelicek gibi durmuyor.
Bu ihtimalleri denemek isterim başka çarem kalmadı bildigim bütün çözümleri denedim olmadı ekran kartımın gücünü nasıl arttırabiliceğimi anlatabılirsen düzeltmeye çalışırım en azından denemiş oluruz.

Ayrıca bu sorunum sadece cs go da oluyor lol de 200 fps orta ayarlarda alabiliyorum PUBG de 30 50 fps arası oynatıyor çok düşük ayarlara

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-7000-series/amd-radeon-hd-7750 ekran kartı sürücülerini kontrol et güncel değilse linkten son sürümünü indir. Ben yıllardır nvidia kullanıyorum amd de nasıl bilmiyorum fakat illa amd nin de denetim masası vardır. amd ci bi arkadaş yardımcı olur birde eğer monitörünün desteklediği bir çözünürlüğün altında oynuyor isen ( mesela 1080p monitörde 1024x768 kullanmak gibi) oyun çözünürlüğünü en yüksek değere çıkar.işlemciden ise overclock yapmayı dene.

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-7000-series/amd-radeon-hd-7750 ekran kartı sürücülerini kontrol et güncel değilse linkten son sürümünü indir. Ben yıllardır nvidia kullanıyorum amd de nasıl bilmiyorum fakat illa amd nin de denetim masası vardır. amd ci bi arkadaş yardımcı olur birde eğer monitörünün desteklediği bir çözünürlüğün altında oynuyor isen ( mesela 1080p monitörde 1024x768 kullanmak gibi) oyun çözünürlüğünü en yüksek değere çıkar.işlemciden ise overclock yapmayı dene.
Sürüclerim tam çözünürlükte dediğin gibi denedim ama malesef sorun devam edıyor.
Yardımların için teşekkürler iyi formlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı