HD 7790 Sistemde Donma Sorunu

Baturalp363

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımdaki önemli araçlar öncelikle şunlardır;
i5-2500 3.1Ghz
AMD HD7790
4RAM
Öncelikli olarak ekran kartımı aldığımdan beri arada sırada bilgisayar donuyor ve de bilgisayardan çıkan en son ses hep tekrar ediyor ve çok rahatsız ediyor(Hala devam ediyor ve de ekran kartını yaklaşık 1 buçuk ay önce aldım)
Bilgisayarımda 1-2hafta önce mavi ekran hatası başlamıştı her şeyi yaptım fakat sorun bitmedi. Eninde sonunda format attım. Sonrasında (format attıktan sonra) 1 kere daha mavi ekran hatasını verdi ve bir daha vermedi fakat bu hatadan sonra bilgisayarımda bir şeyler ters gitmeye başladı;
Ekranda yeşil ve kırmızı noktalar çıkıyor ve de (örnek olarak oyunlarda) yer değiştirdikçe farklı yerlerde çıkıyor ve öncekiler gidiyor.
Oyunlarda her şey tam iken mesela Dota 2d'eyken heroyu seçip oyuna girince 3-4 saniye PC donuyor ve de 20 FPS'den 30 FPS'ye çıkıyor ve de sabit kalıyor. LoL oynarken oyuna girince 10-15 saniye sonrasında PC gene 3-4 saniye donüyor ve de FPS kısaca 20'den 30'a çıkıyor ve sabit kalıyor. (Bu sorun her oyunda oluyor.)
Arkadaşlar bu sorun neyden kaynaklanmaktadır? Mavi ekran verip format attıktan sonra hepsi olmaya başladı. Lütfen yardım edin. (Yardım olmasada hangi OEM ürününden kaynaklanmaktadır. Lütfen söyleyin yenisini alırım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı