HD 7850, Core i3 sisteme uyar mı?

shatamor

Hectopat
Bilgisayarımdaki külüstür HD 4670'den sonra artık iyi bir ekran kartı almak istedim yaptığım araştırmalar sonucu HD 7850 ile karar kıldım. Ancak sistemimin kötü olması ve böyle bir ekran kartının tam performans vereceğinden emin olmamakla beraber sizlere sormak istedim.
Öncelikle i3 - 540 işlemcim var ve ben bu işlemci ile HD 7850 ile nasıl performans alırım? Ne gibi sorunlarla karşılaşırım?

Yoksa işlemciyi değiştirmek mi gerekir HD 7850 kullanmak için? Bunu sormamın nedeni şu an için sadece ekran kartı ve power supply alacak kadar paramın olması. Eğer i3 - 540 ile HD 7850'yi bir kaç ay kullanabilirsem gerekli parayı biriktirip iyi bir işlemci alabilirim. Ayrıca HD 7850 için iyi bir işlemci yazarsanız sevinirim.

Power Supply olarak Cooler Master 460 W RS-460-PMSP var şu anda. Bu power supply HD 7850 için yeterli midir? 500W olarak sistem gereksinimi istiyor kart ancak ben size danışmak istiyorum. Çünkü yeterli olursa power supply parası cebimde kalmış olacak.

Ancak eğer yetmezse 600W'lık OCZ MODXSTREAM PRO almayı düşünüyorum. Karta yeterli olur mu? Yoksa daha iyi bir power supply mı seçmeliyim.

Not: AMD Crossfire kullanmayacağım.

Alacağım kart fiyatları ve şu anlık bütçem (600)

Son düzenleyen: Moderatör:
i3 İle tabiki kullanabilirsin. Eğer bütçen düşük ise ileride sistemini AMD üzerine kur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…