HD 7850 Oyun için Sistem Toplama

Bence performans her ay elektrik faturasından artan 1-2 lirayı biriktirip 10 yıl sonra sistem mi toplayacak akıl mantık karı değil. Ha internet cafe alır bir şey diyemem sonuçta 20-30 pc.

Hasan arkadaşımız bilgisizce bir sistem kurmuş 1800TL bir sisteme İntel koymasını 2133mhz ram seçmesinin sebebini anlamadım şöyle bir sistem toplarsak daha iyi oyun performansı alırsınız.

İşlemci: Amd Fx-6300 290TL
Anakart: Asus M5A97 R2.0 250TL
Ekran Kartı: Sapphire R9 280X Dual-X GDDR5 620TL
Kasa: Cooler Master RC-K380 600W 280TL
Ram: Gskill (2x4) 8GB 1600Mhz Ram
Harddisk: Seagate Barracuda 1TB HDD

Her şeyiyle daha iyi performans alırsınız.
Hocam ne saçmalıyorsunuz ya 2bin tlye intel toplanamaz mı ? :D :D :D :D komik.

HasanTurhan teşekkürler, iki kasa arasında bütçe vb. detayları göz önünde bulundurarak seçimimi yaparım.

Benim topladığım kasayı alırsam bir sorun olur mu peki, oyun performansı nasıldır ve güncel oyunları hangi ayarlarda oynatır?
Güncel oyunlar rahatlıkla oynatır şüphen olmasın o konuda.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoya bakarsan senin önerdiğin ekran kartı ile benimkinin oyun performansı açısından dağlar kadar bir farkı yok, ayrıca senin dediğin ekran kartı 30 Watt kadar daha fazla güç tüketiyor uzun vadede çok büyük bir para israfından kurtulmak için Gtx 750Ti daha uygun.Arkadaş gamer'mış şu an Gtx750Ti ile ultrada açamayacağı bir oyun da mevcut olmadığından mütevellit o kadar da kötü bir sistem olmaz.

Öyle olduğunun farkındayım ama AMD'nin ürünleri çok daha fazla güç tüketiyor arkadaş bir gamer'sa bilgisayarı çok çalışacak ve elektrik faturasına yansıyacaktır.

Sen R9 280X ile GTX750ti'yi mi kıyasladın dostum ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı