HD Film depolama için harici disk tavsiyesi

BurakGulbeniz

Hectopat
Merhabalar ben bir tane harici disk almak istiyorum. Masaüstü bilgisayarım eskidi artık 5 sene oluyor. Depolama olarak yetersiz geliyor artık bende bunun önüne geçmek için bir harici disk almayı düşünüyorum, fakat kafamda bir sürü soru işareti var.Cevaplarsanız sevinirim Technopat ailesi :)

1-) Müzik, HD film, HD dizi için bana ne kadar bir alanlı harici disk yeterli uzun vadede ?

2-) Masaüstü bilgisayarım eski olduğu için Usb 3.0 yok ama ben hızlı aktarım istiyorum. Bu kışda laptop alıcam alacağım laptopda usb 3.0 var. Hangisini tercih etmeliyim RPM'yemi bakmalıyım yoksa Usb mimarisine mi ?

3-) Tavsiye edebileceğiniz bir harici disk varmı ? Hesaplı olursa sevinirim.

USB 3.0 olsun bence bu saatten sonra. Atarken çok vakit kaybedersiniz yoksa. 1 TB ihtiyacınıza göre değişir. Dizileri topladığım bir harddiskim vardı 1 TB zar zor yetti. İhtiyacınıza bağlı.

Hiç de önemli değil diyemem ama bana yüksek RPM'li USB 2.0 ile daha düşük RPM'li USB 3.0 arasında tercih yapmamı istersen ben USB 3.0'lı olanı seçerdim. Bilgisayarınızın USB 3.0 portundan saniyeler içinde GB'lık verileri aktarabilirsiniz. Öbür türlü çok vakit kaybediyorsunuz aktarırken.

Peki Müzik, HD film, HD dizi için bana ne kadar depolama alanı yeter ve artar 1 TB yeterlimi sizce birde USB 3.0 mı alayım yoksa USB yi boşverip RPM'ye mi bakayım ?
Şimdi biz senin kaç tane film veya dizi depoluyacağını bilemeyiz. Belki 1 tane HD film belki 100 tane HD film arşivleyeceksin. 3 TB Harici disk kullanıyorum. Bunu 1 TB'ı şu an HD film dolu. Geri kalanında ise oyun,dizi ve normal filmler var. Bütçen yetiyorsa 3 TB almalısın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı