HD5450 1024X768 çözünürlük üstü seçilmiyor

YcLGaMeR

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP VİCTUS 16
Ekran kartım 1024X768 çözünürlük üstü ekrana vermiyor.
Önceden böyle bir problem yoktu. PC'de öylece video izlerken bir anda gitti ekran altta parlak bir ışık var ama ekran yoktu. Bende guvenlı modda vs. denedim driver sil bastan yukledım ama yok olmadı. Şu an sadece anakart uzerınden goruntu alıyorum eskı bır donanım zaten ama en azından ufak oyunları oynuyordum. Ya da GeForce Now acıyordu sımdi onu da acamıyoruz, oylece ıslemcıyle kaldık. Sistem eski işte yenisini bayağı büyük dizeceğim de sonra halledeceğim. Bunu nasıl çözerim?

Sistem.
İşlemci: Pentium(r) Dual-Core CPU E6500 2.93 GHz.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 5450 512 MB.
RAM: 2x2 4 GB 1333 MHz.
Anakart: P5G41T-M lx.
PSU: 350 Watt.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam masaüstüne sağ tıklayıp ekran çözünürlüğünü açın oradan gelişmiş ayarlara girin. Tüm modları listeleye bastıktan sonra karşınıza tüm desteklenen çözünürlükler gelir istediğinizi seçebilirsiniz.
Ayrıca 4x4 1333 MHz ram alıp bir de Q9000serisi işlemci alırsanız size en azından güncel oyunlar oynama fırsatı verir ben öyle yaptım çoğu oyunu açabiliyorum. Bir de bütçeniz olduğu zaman darboğaz yapmayacak bir ekran kartı alırsanız 1-2 yıl sizi idare eder bence.

Hocam masaüstüne sağ tıklayıp ekran çözünürlüğünü açın oradan gelişmiş ayarlara girin. Tüm modları listeleye bastıktan sonra karşınıza tüm desteklenen çözünürlükler gelir istediğinizi seçebilirsiniz.
Ayrıca 4x4 1333 MHz ram alıp bir de Q9000serisi işlemci alırsanız size en azından güncel oyunlar oynama fırsatı verir ben öyle yaptım çoğu oyunu açabiliyorum. Bir de bütçeniz olduğu zaman darboğaz yapmayacak bir ekran kartı alırsanız 1-2 yıl sizi idare eder bence.
Reis senin dediğini en başta yaptım. Sanırım kart yanmış olabilir. Çünkü demeyi unuttum, açılışta ekran çizgi çizgi saçma renklerle başlatıyor. Windows 10 açılış logosu ve şu açılırken dönen şeyde sıknıtı yok ama dolduktan sonra 1360x768 monıtor cozunurlugu vermıyor. Guvenlı modda baslatınca 1024x768 acıyor sıknıtı yok. normal olarak format attım elbette formattan sonra 1024x768 oluyor ve wındows sorunsuz ekran verıyor. Ve orjınal drıver yukledıklten sonra orjınal cozunurluge gecınce ekran vermıyor sıyah kalıyor.

Reis senin dediğini en başta yaptım. Sanırım kart yanmış olabilir. Çünkü demeyi unuttum, açılışta ekran çizgi çizgi saçma renklerle başlatıyor. Windows 10 açılış logosu ve şu açılırken dönen şeyde sıknıtı yok ama dolduktan sonra 1360X768 monitör cozunurlugu vermıyor. Guvenlı modda baslatınca 1024X768 acıyor sıknıtı yok. Normal olarak format attım elbette formattan sonra 1024X768 oluyor ve Windows sorunsuz ekran verıyor. Ve orjınal drıver yukledıklten sonra orjınal cozunurluge gecınce ekran vermıyor sıyah kalıyor.

Hocam WHQL sürücü mü yüklediniz? Mesela bende hata veriyordu oyuna girerken WHQL indirince düzeldi. Ayrıca oyunlarda çözünürlüğü yükseltebiliyor musunuz?

@Asdasgudas
WHQL de iken problem yoktu dedıgın gıbı ancak ben baya bı süre crimson beta kullandım zaten eski bir kart . Problem şurda birde . Bilgisayarı açtıgımda acılırken ekrana cıkan anakart model yazısı cıkıyorya o kısım ve bıosta ekran çizik çizik. Ve bu kısımlarda çizik olmasına karşın windows 10 sadece 1024x768 de acılıyor baska turlu acamıyorum.Ama WHQL indirip denicem.
Bios Ekranıda 1368x.768 çözünürlükte acılıyor. Ekran kartı monıtor tam cozunurlugunde acılmıyor nedense. Hadi diyelim Windowsta driver ile tanıtıyoruz sisteme. Ama pc acılırken cıkan cızgıler neyın nesı anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı