HD5450 nasıldır?

• Konuyu başlatan crossinq_over
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 17B
  • Etiketler
    hd5450
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
C

crossinq_over

Ziyaretçi
Bilgisayarı alalı 4 seneyi geçti ekran kartı yok, ana kartın üstünde PCI express ekran kartı girişi var. İnternetteki flash oyunları bile donduruyor, filmde izlenmiyor. Benim istediğim ucuz ama oyun oynatabilen bir ekran kartı (en fazla 100 tl) hd5450 diye bir kart buldum vatanda 73 tl, haftasonu indirimiyle dahada ucuza geliyor. Bilgisyar çok iyi değil 2gb ram 2.50 işlemci falan. Alacağım ekran kartı 1 gb gddr3 sizce almalımıyım? Kartı aldıktan sonra işlemci dar boğaz falan yapar diye korkuyorum. RAM de yapabilir kullanamam falan yardımlarınızı bekliyorum.

AIDA 64 ile sistem özelliklerinin fotoğrafını at. Ayrıca tam bütçeni belirt ve en önemlisi Türkçe kurallara uy.

HD6570 veya HD6670 al, oyunda oynarsın. HD5450 giriş seviyesi bir kart, onboard kullanmaktan pek farkı olmayacak.

Arkadaşlarımın da dediği gibi biraz bütçeni arttır mesela 130 TL gibi daha güzel sorun yaratmayacak kartlar var ;)

5450 nasıl bir karttır birçok oyunu en düşük ayarlarda açıp hala 30 FPS zor verecek bir karttır eski oyunları orta seviyenin biraz aşağısında oynatabilir ama beklentileriniz yüksek değilse böyle bir kart oyun olarak düşünüyorsanız iş çıkmaz o karttan internete girip video izlemelik bir kart. Bütceyi arttırıp 6670 yada 6570 alırsanız çok daha iyi olur en azından düşük ayarlardada olsa her oyunu çalıştırıp oynatacak kartlar bunlar tabi yüksek ayarları bu seviye kartlardan yine beklemede.
Yani kötüden iyiye sıralarsak şu kartları tavsiye ederim :
1-HD6570
2-HD6670
3-HD7750
Güç kaynağında büyük ihtimal zayıftır ancak bu kartlar o kasa için en yüksek kartlar olabilir zaten ama 5450'den fazla birşey bekleme ancak o flash oyunları oynatır :)

Bak kardeşim bu ekran kartı CS GO'yu düşükte kaldırıyor aldım ama çok pişmanım. Bi de şunu söyleyeyim bilmediginiz yerden bilgisayar teknolojik alet almayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el HD 6850-6870 gibi kartlar alsanız bence daha mantıklı olur. Sonuçta bunlar hep eski kartlar, sıfırına para vermek pek makul olmaz diye düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı