HD7970M Driver Sorunu

erginsevdi

Hectopat
Merhaba,

Sistemim: İşlemci: A10-4600, 8GB RAM (1600MHz) HD 7660g + HD 7970M ekran kartı. Win8.1.

Sorunum ekran kartı driver olarak MSI'ın sitesindekini kurabiliyorum ve Recep abinin başka birisine önerdiği eski driveri kurabiliyorum. GTA 5 oyununa girdiğim zaman sadece HD 7660G ekran kartı devreye girmekte. (Bu arada yüksek performans seçili, güç seçenekleri performans olarak şeçili. Sayfadaki her şeyi denmiş bulunmaktayım) Aygıt yöneticisine geldiğimde iki ekran kartı da yüklenmiş, sorunsuz çalışıyor görünüyor ama hiç bir uygulamada, oyunda HD 7970Ö ekran kartımı kullanamamaktayım.

Son olarak AMD'nin sitesinden sistemime uygun ekran kartı driveri kurmayı denedim uygun donanım bulunamadı gibisinden hata aldım. Sanki ekran kartım yokmuş gibi. (Kesin doğru driver indirdim HD7970m)
Ekran kartım bilgisayarımda süs olarak duruyor. İşlevi yok. Sorun donanımsal mı, yazılımsal mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle temiz bir Windows 10 kurun. Oyun oynarken GPU kullanımını kontrol edin. Harici olarak GPU-Z ile kontrol edebilirsiniz. Eğer sıfırsa Aygıt yöneticisi -> Görüntü bağdaştırıcıları'ndan ekran kartının doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Donanımsal arıza da olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı