HDD 2 bozuk sektör buldu

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, yukarıdada belirttiğim gibi HDD 2 hatalı sector buldu bunlar performansa etki eder mi? Eder ise bu hatalı sectörleri nasıl devre dışı bırakabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

HDD BAD SECTOR.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bad sector olan kısımları ulaşılamaz hale getirip uzun bir süre daha kullanabilirsin. Arkadaşların hemen yeni disk al demesine bakmayın. Sadece aylık bad sector kontrolü yapmanız yeterli. Benim de 500gb boyutunda ve birkaç bad sector olan HDD diskim var. Hâlâ çalışıyor. Bu bad sectorleri de yıllar önce bulmuştum.

Artı -2 Eksi
Bad sector olan kısımları ulaşılamaz hale getirip uzun bir süre daha kullanabilirsin. Arkadaşların hemen yeni disk al demesine bakmayın. Sadece aylık bad sector kontrolü yapmanız yeterli. Benim de 500GB boyutunda ve birkaç bad sector olan HDD diskim var. Hâlâ çalışıyor. Bu bad sectorleri de yıllar önce bulmuştum.

Bad sectorleri kapatabilirsin ama yayılmasını durduramazsın.

500 GB altı bütün diskler potansiyel arıza riski ile karşı karşıyadır. Diskiniz 2 senedir sorunsuz çalışabilir ama bir gün birden gider, içindeki verilerinizle.

Hocam şu anda 1 hatalı sektör buldu onu devre dışı bırakmanın bir yolu var mı, ayrıca flash belleğimde yedeği var.
Ekran Alıntısı.PNG

Olmaz. İngilizceniz biraz varsa programı kullanmakta bir sorun yaşamazsınız.

İngilizcem çok az var YouTube'dan video açıp öğreneceğiz artık neyse yardım eden herkese teşekkür ediyorum.

Burada başka bir sorun gözükmediği halde testte hata çıkması garip. HDD Regenerator ile düzeltmeyi deneyebilirsiniz.

Hocam tarama bitti.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı