HDD bazen görünüyor bazen görünmüyor

Kaan Adem Denge

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Nilüfer, Bursa , Türkiye
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar,

Sistemim SSD'de kurulu. Depolama için kullandığım iki adet HDD var. Bir tanesi sürekli olarak kopuyor, bilgisayarı açtığımda bazen görüyor bazen görmüyor.

Farklı bağlantı kabloları ve farklı portlar ile denedim ama hala aynı sorun devam ediyor. Neden olabileceğine dair fikri olan var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'nizde arıza olabilir. Test için harici hard disk kutusu alıp, onunla bağlayıp, bir süre çöküp çökmeyeceğini gözlemleyebilirsiniz. Aynı sorun ile karşılaşıyorsanız, HDD'niz arızalı demektir. Ama bunu yaparken, çalıştığına emin olduğunuz bir kutu ile deneyiniz.

Bendede aynı sorun var. 2-3 sefer restart atınca bilgisayara o zaman gözükuyor. BIOS'tan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Anakart ve işlemci değiştirdim ondan sonra olmaya başladı bi etkisi var mıdır bilemiyorum. Format atınca düzelir diye düşünüyorum.

Arkadaşlar selamlar,

Sistemim SSD'de kurulu. Depolama için kullandığım iki adet HDD var. Bir tanesi sürekli olarak kopuyor, bilgisayarı açtığımda bazen görüyor bazen görmüyor.

Farklı bağlantı kabloları ve farklı portlar ile denedim ama hala aynı sorun devam ediyor. Neden olabileceğine dair fikri olan var mıdır?
Bağlantı şekli AHCL mi yoksa RAID mi ? AHCL olarak değiştirin farklıysa.

Detaylı açıklar mısınız
Eğer işlemciniz Intelse, RAID denen bir olay var. Anakart otomatik tanımlıyor lakin arada bir sorun çıkartıyor. Videodaki gibi AHCL olarak değiştirin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

aynı problemle ben de karşı karşıyayım dizüstü bilgisayarımda ssd ve hdd disklerim var ssd deişletim sistemim kurulu ve ne var ne yok hespi hdd de bilgisayar hdd bi görüyor bi görmüyor görmediği zaman yeniden bşaltıyorum bazen tek seferde görüyor bazen bir kaç seferde anca görüyor kullanım esnasında da gidiyor bazen ve bilgisayar kapanıyor bir çözümü var mı yoksa hdd çöp mü :D

Geri
Yukarı