HDD bip sesi çıkarıyor ve sistem açılmıyor

Orcunsarı

Kilopat
Daha fazla  
Daha bu sabah elime ulaştı HDD. 2 tane kablosunu da taktım. Doğru kablo olduklarından eminim. Fakat açarken HDD'den bip diye kısa bir ses geliyor ve beni açılış ekranında sıkıştırıyor, hiçbir klavye komutunu algılamıyor. Kaç defa tuştan kapatıp farklı kablo deneyip açmaya calıştım, hatta slotları degiştirdim, yine de açılmadı. Sorunun HDD oldugunu düşünüyorum. Yaşamış olan varsa yardım edebilir mi, ne yapmalıyım? HDD'ye 2 tane kablo taktım bu arada. Power Supply'da 550W gücün yeterli olduğu yazıyor.

Benim harici harddiskim de bip diye ses çıkarıp rahmete kavuşmuştu. Plaka sürtme sesi de olabilir baş hizalanmama sesi de ama sistem açılmıyorsa hard disk hatalıdır.

Tek bip sesi 1snden kısa.
Bip sesi kaç kez ötüyor ve uzuyor mu?
Bip sesi kaç kez ötüyor ve uzuyor mu?

1 kere ötüyor. Kısa bip sesi. HDD'den geliyor.
Benim harici hard diskim de bip diye ses çıkarıp rahmete kavuşmuştu. Plaka sürtme sesi de olabilir baş hizalanmama sesi de ama sistem açılmıyorsa hard disk hatalıdır.

Aga direkt Boot ekranında bilgisayarı kitledi yani klavye falan çalıştırtmadı düğmeden kapatmak zorunda kaldım sanırsam sorun donanımsal iade ediceğim.

HDD'nin biplemesi genel olarak donanımsal sorunlarda meydana geliyor. Garantisi varsa garantiye gönderin derim.

Yeni aldım değişim talep ettim bakalım. Benim korktuğum kısım bir tane kablo çok zor girip çıkıyor inşallah 5 tane test ederken zarar vermemişimdir bilgisayardaki kablolara.

Yeni konular

Geri
Yukarı